przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Poniedziałek, 13 sierpnia 2018

Spotkanie ws. nowelizacji ordynacji wyborczej do PE

  |   W Pałacu Prezydenckim odbyło się spotkanie Andrzeja Dudy z sygnatariuszami listu zawierającego apel o zawetowanie nowelizacji Kodeksu wyborczego, dotyczącej ordynacji wyborczej do PE W Pałacu Prezydenckim odbyło się spotkanie Andrzeja Dudy z sygnatariuszami listu zawierającego apel o zawetowanie nowelizacji Kodeksu wyborczego, dotyczącej ordynacji wyborczej do PE W Pałacu Prezydenckim odbyło się spotkanie Andrzeja Dudy z sygnatariuszami listu zawierającego apel o zawetowanie nowelizacji Kodeksu wyborczego, dotyczącej ordynacji wyborczej do PE

Przedstawiciele: Kukiz'15, PSL, Partii Razem oraz Prawicy Rzeczypospolitej - z inicjatywy stowarzyszenia Klub Jagielloński - skierowali do prezydenta list z apelem o zawetowanie nowelizacji Kodeksu wyborczego, dotyczącej ordynacji do Parlamentu Europejskiego. Argumentują w nim, że nowela "zabetonuje scenę polityczną". W poniedziałek Andrzej Duda spotkał się z sygnatariuszami listu.

 

- Prezydent podczas poniedziałkowego spotkania wysłuchał uwag organizacji apelujących o weto; przedstawił też swoje opinie czy wątpliwości co do tej ustawy - powiedział rzecznik Prezydenta Krzysztof Łapiński. Jak dodał, Prezydent podejmie ostateczną decyzję w sprawie ustawy w najbliższych dniach.

 

W spotkaniu, wspólnie z Prezydentem RP, wzięli udział Szef Kancelarii Prezydenta Halina Szymańska, wiceszef KPRP Paweł Mucha, Szef Gabinetu Prezydenta Krzysztof Szczerski oraz Sekretarz Stanu Krzysztof Łapiński.  

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.