Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 13 sierpnia 2018

Spotkanie ws. nowelizacji ordynacji wyborczej do PE

  |   W Pałacu Prezydenckim odbyło się spotkanie Andrzeja Dudy z sygnatariuszami listu zawierającego apel o zawetowanie nowelizacji Kodeksu wyborczego, dotyczącej ordynacji wyborczej do PE W Pałacu Prezydenckim odbyło się spotkanie Andrzeja Dudy z sygnatariuszami listu zawierającego apel o zawetowanie nowelizacji Kodeksu wyborczego, dotyczącej ordynacji wyborczej do PE W Pałacu Prezydenckim odbyło się spotkanie Andrzeja Dudy z sygnatariuszami listu zawierającego apel o zawetowanie nowelizacji Kodeksu wyborczego, dotyczącej ordynacji wyborczej do PE

Przedstawiciele: Kukiz'15, PSL, Partii Razem oraz Prawicy Rzeczypospolitej - z inicjatywy stowarzyszenia Klub Jagielloński - skierowali do prezydenta list z apelem o zawetowanie nowelizacji Kodeksu wyborczego, dotyczącej ordynacji do Parlamentu Europejskiego. Argumentują w nim, że nowela "zabetonuje scenę polityczną". W poniedziałek Andrzej Duda spotkał się z sygnatariuszami listu.

 

- Prezydent podczas poniedziałkowego spotkania wysłuchał uwag organizacji apelujących o weto; przedstawił też swoje opinie czy wątpliwości co do tej ustawy - powiedział rzecznik Prezydenta Krzysztof Łapiński. Jak dodał, Prezydent podejmie ostateczną decyzję w sprawie ustawy w najbliższych dniach.

 

W spotkaniu, wspólnie z Prezydentem RP, wzięli udział Szef Kancelarii Prezydenta Halina Szymańska, wiceszef KPRP Paweł Mucha, Szef Gabinetu Prezydenta Krzysztof Szczerski oraz Sekretarz Stanu Krzysztof Łapiński.  

Poleć znajomemu