Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Środa, 5 września 2018

Spotkanie Pary Prezydenckiej z paralekkoatletami

  |   Spotkanie Pary Prezydenckiej z medalistami Paralekkoatletycznych ME w Berlinie 2018 Spotkanie Pary Prezydenckiej z medalistami Paralekkoatletycznych ME w Berlinie 2018 Spotkanie Pary Prezydenckiej z medalistami Paralekkoatletycznych ME w Berlinie 2018 Spotkanie Pary Prezydenckiej z medalistami Paralekkoatletycznych ME w Berlinie 2018 Spotkanie Pary Prezydenckiej z medalistami Paralekkoatletycznych ME w Berlinie 2018 Spotkanie Pary Prezydenckiej z medalistami Paralekkoatletycznych ME w Berlinie 2018 Spotkanie Pary Prezydenckiej z medalistami Paralekkoatletycznych ME w Berlinie 2018 Spotkanie Pary Prezydenckiej z medalistami Paralekkoatletycznych ME w Berlinie 2018 Spotkanie Pary Prezydenckiej z medalistami Paralekkoatletycznych ME w Berlinie 2018 Spotkanie Pary Prezydenckiej z medalistami Paralekkoatletycznych ME w Berlinie 2018 Spotkanie Pary Prezydenckiej z medalistami Paralekkoatletycznych ME w Berlinie 2018 Spotkanie Pary Prezydenckiej z medalistami Paralekkoatletycznych ME w Berlinie 2018 Spotkanie Pary Prezydenckiej z medalistami Paralekkoatletycznych ME w Berlinie 2018 Spotkanie Pary Prezydenckiej z medalistami Paralekkoatletycznych ME w Berlinie 2018 Spotkanie Pary Prezydenckiej z medalistami Paralekkoatletycznych ME w Berlinie 2018 Spotkanie Pary Prezydenckiej z medalistami Paralekkoatletycznych ME w Berlinie 2018 Spotkanie Pary Prezydenckiej z medalistami Paralekkoatletycznych ME w Berlinie 2018 Spotkanie Pary Prezydenckiej z medalistami Paralekkoatletycznych ME w Berlinie 2018

- Chylę czoło przed Państwa hartem ducha i wspaniałymi wynikami – mówił Prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z medalistami Paralekkoatletycznych Mistrzostw Europy w Berlinie 2018.  W spotkaniu uczestniczyła również Małżonka Prezydenta Agata Kornhauser-Duda.

 

Zobacz także: Wystąpienie Prezydenta na spotkaniu z medalistami Paralekkoatletycznych ME w Berlinie Polska reprezentacja podczas Paralekkoatletycznych Mistrzostw Europy, które w Berlinie odbyły się w dniach 20-26 sierpnia, wywalczyła w sumie 61 medali i uplasowała się na 1 miejscu w klasyfikacji medalowej. Polacy zdobyli w sumie 26 złotych krążków, 15 srebrnych i 20 brązowych. Do Berlina pojechała grupa 60 polskich zawodników (najliczniejsza ze wszystkich). Wynik tegorocznych Paralekkoatletycznych ME jest najlepszy w historii polskich udziałów.

 

- To niesamowity sukces. Jesteśmy Państwu ogromnie wdzięczni i z całego serca chciałem osobiście, razem z Małżonką, pogratulować i podziękować, że zechcieliście Państwo przyjąć zaproszenie do Pałacu Prezydenckiego – powiedział Andrzej Duda.

 

 

 

 

Dziękował sportowcom za wspaniały wysiłek i sukcesy oraz za wszystko, co robią dla siebie, dla Polski, w roku 100-lecia odzyskania niepodległości. Prezydent zaznaczył również, że paralekkoatleci pokazują innym, że można przełamywać bariery, osiągać sukcesy i nawet jeśli jest się dotkniętym niepełnosprawnością, to można być sprawniejszym niż  ci, którzy niepełnosprawności nie mają. - I to jest wielki pokaz ducha  - podkreślił.

 

Zwrócił także uwagę, że ogromną zasługą paralekkoatletów jest to, że dzięki nim osoby dotknięte niepełnosprawnościami przełamują się, aby zacząć uprawiać sport.

 

Prezydent otrzymał koszulkę reprezentacji Polski z podpisami, a przekazał paralekkoatletom flagę państwową. (KG)

 

 


 

Poleć znajomemu