Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Sobota, 8 września 2018

Spotkanie z uczestnikami konferencji „Lasy dla Niepodległej”

  |   Prezydent Andrzej Duda spotkał się w sobotę z uczestnikami konferencji „Lasy dla Niepodległej” Prezydent Andrzej Duda spotkał się w sobotę z uczestnikami konferencji „Lasy dla Niepodległej” Prezydent Andrzej Duda spotkał się w sobotę z uczestnikami konferencji „Lasy dla Niepodległej” Prezydent Andrzej Duda spotkał się w sobotę z uczestnikami konferencji „Lasy dla Niepodległej” Prezydent Andrzej Duda spotkał się w sobotę z uczestnikami konferencji „Lasy dla Niepodległej” Prezydent Andrzej Duda spotkał się w sobotę z uczestnikami konferencji „Lasy dla Niepodległej” Prezydent Andrzej Duda spotkał się w sobotę z uczestnikami konferencji „Lasy dla Niepodległej” Prezydent Andrzej Duda spotkał się w sobotę z uczestnikami konferencji „Lasy dla Niepodległej”

Prezydent Andrzej Duda spotkał się w sobotę z uczestnikami konferencji „Lasy dla Niepodległej”. To wydarzenie otwierające Dni Ochrony Środowiska.

 

Konferencja ma na celu upamiętnienie odzyskania niepodległości Polski, a tym samym 100-lecia istnienia administracji leśnej i 94-lecia Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe.

 

Lasy Państwowe to największa w UE organizacja opiekująca się lasami publicznymi. W imieniu Skarbu Państwa zarządza ponad 3/4 powierzchni lasów w Polsce. Ich misją jest gospodarowanie wspólnym, narodowym dobrem, jakim są lasy, w sposób gwarantujący ich trwałość, ochronę i powiększanie zasobów przyrodniczych, przy uwzględnieniu oczekiwań społeczeństwa, a także potrzeby wspierania rozwoju gospodarczego Polski.

 

Lasy Państwowe  nie szczędzą również sił i środków, by pielęgnować pamięć o istotnych dla narodu wydarzeniach, kultywować rodzime tradycje. Szczególną troską otaczają liczne znajdujące się w lasach zabytki i pomniki historii, inwentaryzują je i odnawiają.

(KG)

Poleć znajomemu