Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Sobota, 8 września 2018

Para Prezydencka czytała „Przedwiośnie” z aktorami w Skolimowie

  |   Para Prezydencka czytała „Przedwiośnie” z aktorami w ogrodzie Domu Artystów Weteranów Scen Polskich Para Prezydencka czytała „Przedwiośnie” z aktorami w ogrodzie Domu Artystów Weteranów Scen Polskich Para Prezydencka czytała „Przedwiośnie” z aktorami w ogrodzie Domu Artystów Weteranów Scen Polskich Para Prezydencka czytała „Przedwiośnie” z aktorami w ogrodzie Domu Artystów Weteranów Scen Polskich Para Prezydencka czytała „Przedwiośnie” z aktorami w ogrodzie Domu Artystów Weteranów Scen Polskich Para Prezydencka czytała „Przedwiośnie” z aktorami w ogrodzie Domu Artystów Weteranów Scen Polskich Para Prezydencka czytała „Przedwiośnie” z aktorami w ogrodzie Domu Artystów Weteranów Scen Polskich Para Prezydencka czytała „Przedwiośnie” z aktorami w ogrodzie Domu Artystów Weteranów Scen Polskich Para Prezydencka czytała „Przedwiośnie” z aktorami w ogrodzie Domu Artystów Weteranów Scen Polskich Para Prezydencka czytała „Przedwiośnie” z aktorami w ogrodzie Domu Artystów Weteranów Scen Polskich Para Prezydencka czytała „Przedwiośnie” z aktorami w ogrodzie Domu Artystów Weteranów Scen Polskich Para Prezydencka czytała „Przedwiośnie” z aktorami w ogrodzie Domu Artystów Weteranów Scen Polskich Prezydent z Małżonką przekazali do biblioteki Domu Artystów Weteranów faksymile rękopisu ,,Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego Prezydent z Małżonką przekazali do biblioteki Domu Artystów Weteranów faksymile rękopisu ,,Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego Spotkanie w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich Spotkanie w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich Spotkanie w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich Spotkanie w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich Spotkanie w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich Spotkanie w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich Spotkanie w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich

Para Prezydencka wzięła udział w ogrodzie Domu Artystów Weteranów Scen Polskich im. Wojciecha Bogusławskiego w akcji Narodowe Czytanie – „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego.  Prezydent Andrzej Duda mówił, że w spotkaniu wzięli udział artyści, który są bohaterami czterech pokoleń.  – To dla mnie jedyna w swoim rodzaju okazja, aby podziękować Państwu za pielęgnowanie polskiego słowa, za pielęgnowanie polskiej kultury, a tym samym za budowanie polskiej kultury – zaznaczył Andrzej Duda.  Zobacz także: Wystąpienie Pary Prezydenckiej w ogrodzie Domu Artystów Weteranów Scen Polskich


Prezydent powiedział, że wizyta w Skolimowie i spotkanie ze znamienitymi artystami scen polskich i świata filmowego jest dla niego ogromnym przeżyciem.  – Chcemy podziękować, że zechcieliście się państwo włączyć akcję – mówił. 

 

Andrzej Duda odpowiedział też na pytanie, czy ma tremę. - Proszę Państwa, nie wiem, jak to porównać obrazowo, żeby młodzi też zrozumieli – ale to tak, jakby publicznie zagrać w piłkę z Robertem Lewandowskim. Tak więc jest to dla nas wielkie przeżycie i dziękujemy, że mogliśmy z Państwem tutaj być - przyznał Prezydent

 

 

 

Zobacz także: Wspólne czytanie „Przedwiośnia” z Parą Prezydencką Wystąpienie Pary Prezydenckiej podczas inauguracji Narodowego Czytania w Ogrodzie Saskim Para Prezydencka przeczytała fragmenty „Przedwiośnia”. Wśród czytajacych aktorów byli prezes ZASP Paweł Królikowski i wiceprezes ZASP Małgorzata Kożuchowska, Halina Kowalska i Włodzimierz Nowak. 

 

Pierwsza Dama podkreślała, że odczytane fragmenty powieści pokazują, że jest ona niezwykle ciekawą i różnorodną lekturą. – A przede wszystkim pokazują, jak piękna jest nasza polska literatura – zaznaczyła. 

 

Agata Kornhauser-Duda zwróciła uwagę, że Narodowe Czytanie wyróżnia od samego początku otwartość, to znaczy każdy może uczestniczyć w akcji i każdy może organizować Narodowe Czytanie na swój oryginalny sposób.

 

Małżonka Prezydenta zachęcała do czytania przywołując słowa Umberto Eco: „Kto czyta książki - żyje podwójnie”. 

 

Prezydent z Małżonką przekazali do biblioteki Domu Artystów Weteranów Scen Polskich faksymile rękopisu ,,Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego.

 

 

Parze Prezydenckiej towarzyszył Minister Wojciech Kolarski. W ogrodzie zgromadzili się pensjonariusze, ich rodziny, mieszkańcy Konstancina i goście.


Narodowe Czytanie odbyło się w ramach cyklicznych spotkań Festiwalu „Otwarte Ogrody” organizowanego w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich.  

(KG)

Poleć znajomemu