przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Piątek, 29 stycznia 2016

Andrzej Duda - Człowiek Roku Klubów „Gazety Polskiej” za rok 2015

  |   Prezydent RP na gali Człowiek Roku „Gazety Polskiej” Prezydent RP na gali Człowiek Roku „Gazety Polskiej” Prezydent RP na gali Człowiek Roku „Gazety Polskiej” Prezydent RP na gali Człowiek Roku „Gazety Polskiej” Prezydent RP na gali Człowiek Roku „Gazety Polskiej” Prezydent RP na gali Człowiek Roku „Gazety Polskiej” Prezydent RP na gali Człowiek Roku „Gazety Polskiej” Prezydent RP na gali Człowiek Roku „Gazety Polskiej” Prezydent RP na gali Człowiek Roku „Gazety Polskiej” Prezydent RP na gali Człowiek Roku „Gazety Polskiej” Prezydent RP na gali Człowiek Roku „Gazety Polskiej”

- Jest niezwykłym zaszczytem, że jestem jednym z trzech laureatów, gdzie dwóch to osoby tak niezwykle zasłużone dla Polski od wielu lat – powiedział prezydent Andrzej Duda w piątek wieczorem podczas uroczystej gali Klubów „Gazety Polskiej”, tygodnika „Gazeta Polska” i miesięcznika „Nowe Państwo”.

 

Prezydent odebrał nagrodę Człowieka Roku Klubów „Gazety Polskiej” za rok 2015. Laureatem nagrody Człowiek Roku „Gazety Polskiej” został Jarosław Kaczyński, a nagrodę im. Grzegorza I Wielkiego miesięcznika „Nowe Państwo” otrzymał Bogusław Nizieński.

 

Prezydentowi podczas gali towarzyszyła Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda, a także Szef Kancelarii Prezydenta RP Małgorzata Sadurska, Szef Gabinetu Prezydenta RP – Sekretarz Stanu Adam Kwiatkowski i Sekretarz Stanu Krzysztof Szczerski.

 

Tuż przed rozdaniem nagród goście zgromadzeni w warszawskim Teatrze Palladium uczcili minutą ciszy ofiary katastrofy smoleńskiej, wśród których byli również laureaci nagród "Gazety Polskiej" z ubiegłych lat.

 

- Jeszcze większym zaszczytem jest dla mnie to, że nagradzaliście Państwo wcześniej pana prezydenta prof. Lecha Kaczyńskiego, który rzeczywiście był moim mistrzem, jeśli chodzi o politykę – powiedział Andrzej Duda. Przyznał, że te ponad dwa lata spędzone u jego boku w Kancelarii Prezydenta RP znaczyły ogromnie wiele dla jego późniejszej postawy.

 

 

- Państwo klubowicze „Gazety Polskiej” jesteście wspaniałymi, odważnymi ludźmi. Nieśliście mnie do zwycięstwa. Myślę, że Lech Kaczyński jest z was dumny - powiedział Andrzej Duda.

 

Prezydent mówił też o tym, że dobra zmiana w Polsce już się dzieje. – Dzieje się w trudach, dzieje się w przeciwności i będzie się działa, choć być może przeciwności będą jeszcze większe niż dotychczas – podkreślił. Prezydent podziękował za wsparcie dla swojego środowiska, dla jego osoby i dla tych wszystkich, z którymi pracował.- Dziękuję Państwu za to wsparcie i proszę o jeszcze. Bo to wasze wsparcie jest potrzebne cały czas – dodał.


Przyznał, że znajdujemy się obecnie w trudnym momencie, w którym „ci, którzy zostali odsunięci od władzy muszą zrozumieć, że zostali od niej odsunięci w sposób demokratyczny i muszą się nauczyć dla tej demokracji szacunku, bo taka była wola społeczeństwa”. – Społeczeństwo chce dobrej zmiany, chce poprawy jakości życia i Polski równych szans. Polski, w której zwykły obywatel jest traktowany podmiotowo i szanowany – podkreślił Andrzej Duda. - Zapowiedział, że będzie ze spokojem nadal realizować swoje zobowiązania. - Wierzę, że współpracując z rządem, z parlamentem tę dobrą zmianę przeprowadzimy – powiedział prezydent.

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.