Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 20 września 2018

Spotkanie z władzami Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej

  |   Spotkanie Pary Prezydenckiej z władzami Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej Spotkanie Pary Prezydenckiej z władzami Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej Spotkanie Pary Prezydenckiej z władzami Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej Spotkanie Pary Prezydenckiej z władzami Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej Spotkanie Pary Prezydenckiej z władzami Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej Spotkanie Pary Prezydenckiej z władzami Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej Spotkanie Pary Prezydenckiej z władzami Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej Spotkanie Pary Prezydenckiej z władzami Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej Spotkanie Pary Prezydenckiej z władzami Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej

Prezydent Andrzej Duda z Małżonką Agatą  spotkali się w czwartek w Pałacu Prezydenckim z władzami Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej.  Misją organizacji jest stałe wspieranie środowiska Polonii. Co roku do organizacji polonijnych, szkół, klubów, parafii trafia ponad 2,5 mln dolarów w postaci dotacji. PSFCU jest największym polonijnym pracodawcą.


Zobacz także: Prezydent do Polonii w USA: Pomogliście Polsce wejść do NATO [PL/ENG] Minister Kwiatkowski wręczył odznaczenia państwowe pracownicom Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa – największa etniczna unia kredytowa w Stanach Zjednoczonych Ameryki, której aktywa wynoszą prawie 2 mld dolarów. Utworzona w 1976 roku przez działaczy polonijnych skupionych wokół księdza z Podlasia Longina Tołczyka. Głównym celem powstania PSFCU była pomoc emigrantom, którzy po przyjeździe do Nowego Jorku nie mieli historii kredytowej i którym amerykańskie banki nie chciały udzielać pożyczek na kupno i remonty nieruchomości w zaniedbanej wówczas nowojorskiej dzielnicy Greenpoint.

 

Zobacz także: „Dziękuję, że zawsze myślicie o Polsce i o nią dbacie” Od 2017 roku stałym elementem dorocznego Programu Stypendialnego jest Staż Prezydencki, w ramach którego dziesięcioro studentów uczelni wyższych w Stanach Zjednoczonych,  stypendystów PSFCU, udaje się na 10-dniowy wyjazd studyjny do Polski.

(KG)
 

 

 

Poleć znajomemu