Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Niedziela, 30 września 2018

W sobotę i niedzielę Belweder był otwarty dla zwiedzających

  |   Zwiedzianie Belwederu Zwiedzanie Belwederu Zwiedzanie Belwederu Zwiedzanie Belwederu Zwiedzanie Belwederu

W weekend Rezydencja Prezydenta RP w Belwederze została udostępniona dla zwiedzających. Mieszkańcy Warszawy i turyści w trakcie zwiedzania wnętrz belwederskiego pałacu mogli obejrzeć wystawę, która została przygotowana z okazji wręczenia certyfikatów wpisu nowych obiektów na Polską Listę Krajową Programu UNESCO „Pamięć Świata”.

Zobacz także: Uroczystość wręczenia certyfikatów wpisu na Polską Listę Krajową Programu UNESCO „Pamięć Świata” Wystawa zatytułowana „Dokumenty Niepodległej”, której organizatorem jest Naczelna Dyrekcja Archiwów Państwowych, prezentowała obiekty dziedzictwa dokumentacyjnego, które ze względu na ich znaczenie dla odzyskania przez Polskę niepodległości zostały wpisane na Polską Listę Krajową w ramach 3. edycji programu UNESCO „Pamięć Świata”.

Wśród eksponatów znalazły się dokumenty, autografy wybitnych dzieł literackich, plakaty, monety oraz materiały filmowe, które obrazują walkę Polaków o odrodzenie wolnej Ojczyzny, obronę jej granic i pracę dla odbudowania własnego, suwerennego państwa.
 

Lokalizacja

Poleć znajomemu