przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Wtorek, 2 lutego 2016

Prezydent powołał Dorotę Gardias w skład Rady Dialogu Społecznego

  |   Prezydent powołał Dorotę Gardias w skład Rady Dialogu Społecznego Prezydent powołał Dorotę Gardias w skład Rady Dialogu Społecznego Prezydent powołał Dorotę Gardias w skład Rady Dialogu Społecznego Prezydent powołał Dorotę Gardias w skład Rady Dialogu Społecznego Prezydent powołał Dorotę Gardias w skład Rady Dialogu Społecznego Prezydent powołał Dorotę Gardias w skład Rady Dialogu Społecznego Prezydent powołał Dorotę Gardias w skład Rady Dialogu Społecznego Prezydent powołał Dorotę Gardias w skład Rady Dialogu Społecznego

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda powołał przewodniczącą Forum Związków Zawodowych Dorotę Gardias w skład Rady Dialogu Społecznego. Uroczystość odbyła się we wtorek w Pałacu Prezydenckim.

 

- Cieszę się, że mogłem wręczyć pani przewodniczącej tę nominację do bardzo ważnego ciała, jakim jest Rada Dialogu Społecznego, która zastąpiła Komisję Trójstronną, której prace niestety zostały sparaliżowane w okresie poprzednich rządów – powiedział Andrzej Duda. Zaznaczył, że inicjatywa powołania Rady Dialogu Społecznego w jakimś sensie pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w wymiarze symbolicznym, ale także z udziałem przedstawiciela prezydenta, była ważnym krokiem w kierunku odbudowania dialogu w naszym kraju. Zobacz także: Prezydent powołał Radę Dialogu Społecznego "Wierzę, że będzie to rada prawdziwego, rzetelnego i rzeczywistego dialogu"

 

Prezydent przypomniał, że dotychczasowy przedstawiciel Forum Związków Zawodowych Tadeusz Chwałka zginął tragicznie w wypadku samochodowym, wracając w zeszłym roku z obchodów Narodowego Święta Niepodległości. – Ale życie toczy się nadal i godny, fachowy przedstawiciel Forum Związków Zawodowych jest w Radzie Dialogu Społecznego niezwykle potrzebny, zwłaszcza jeżeli weźmie się pod uwagę, że to ponad 400 tys. pracowników zrzeszonych w ponad 100 organizacjach stanowi razem Forum Związków Zawodowych.


- Wierzę w to, że wniesie pani dobry wkład w sensie dialogu, ale także wiedzy i doświadczenia i że wpłynie to pozytywnie na prace Rady Dialogu Społecznego i merytoryczną ocenę projektów ustaw, które są i będą dyskutowane w ramach tej rady – zwrócił się prezydent do przewodniczącej Doroty Gardias.


Poinformował, że w tej chwili zespół problemowy do spraw budżetu pochyla się nad prezydenckim projektem ustawy ws. podwyższenia kwoty wolnej od podatku. - Wierzę w to, że tych ustaw prospołecznych, propracowniczych będzie więcej i że Rada Dialogu Społecznego będzie dokonywała ich merytorycznej oceny - podkreślił Andrzej Duda.
 

W uroczystości udział wzięli minister Małgorzata Sadurska – Szef KPRP,  minister Paweł Soloch – Szef BBN, ministrowie Maciej Łopiński i Wojciech Kolarski, doradca Agnieszka Lenartowicz-Łysik – przedstawiciel Prezydenta RP w Radzie Dialogu Społecznego oraz doradcy Barbara Fedyszak-Radziejowska i Tadeusz Deszkiewicz.

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.