przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Poniedziałek, 8 października 2018

Spotkanie z Najwyższym Rycerzem Zakonu Rycerzy Kolumba

  |   Spotkanie Prezydenta Andrzej Dudy z Najwyższym Rycerzem Carlem Andersonem, szefem wspólnoty Rycerzy Kolumba Spotkanie Prezydenta Andrzej Dudy z Najwyższym Rycerzem Carlem Andersonem, szefem wspólnoty Rycerzy Kolumba Spotkanie Prezydenta Andrzej Dudy z Najwyższym Rycerzem Carlem Andersonem, szefem wspólnoty Rycerzy Kolumba Spotkanie Prezydenta Andrzej Dudy z Najwyższym Rycerzem Carlem Andersonem, szefem wspólnoty Rycerzy Kolumba Spotkanie Prezydenta Andrzej Dudy z Najwyższym Rycerzem Carlem Andersonem, szefem wspólnoty Rycerzy Kolumba Spotkanie Prezydenta Andrzej Dudy z Najwyższym Rycerzem Carlem Andersonem, szefem wspólnoty Rycerzy Kolumba Spotkanie Prezydenta Andrzej Dudy z Najwyższym Rycerzem Carlem Andersonem, szefem wspólnoty Rycerzy Kolumba

Prezydent Andrzej Duda przyjął w Pałacu Prezydenckim Najwyższego Rycerza Carla Andersona, szefa wspólnoty Rycerzy Kolumba. Podczas spotkania rozmawiano o międzynarodowej i polskiej działalności Rycerzy, a także na temat dziedzictwa Jana Pawła II.

 

Spotkanie zorganizowano przy okazji pielgrzymki, jaką Carl Anderson razem z Radą Dyrektorów Rycerzy Kolumba odbywa w naszym kraju. – Grupa przybyła do Polski z okazji zbliżającej się 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę oraz 40. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową – poinformował Tomasz Adamski ze wspólnoty Rycerzy Kolumba. Dodał, że pielgrzymi odwiedzą najważniejsze miejsca na niepodległościowej i religijnej mapie Polski, w tym Warszawę, gdzie złożą wieniec pod Grobem Nieznanego Żołnierza, Częstochowę i Kraków.

 

Jak poinformował Adamski, Prezydent Duda wyraził wdzięczność za zaangażowanie Rycerzy przede wszystkim w pomoc osobom poszkodowanym w wyniku nawałnic na Pomorzu w 2017 r. – Łącznie ta pomoc finansowa i materialna liczona jest w setkach tysięcy złotych, a sami Rycerze do dziś są obecni, aby nieść pomoc poszkodowanym w tych rejonach – dodał Adamski.

 

Rycerze Kolumba to międzynarodowa organizacja katolickich mężczyzn. Działa w kilkunastu państwach i gromadzi w swoich szeregach ponad 1,96 miliona członków. W Polsce działa od ponad 11 lat w 110 radach na terenie 28 diecezji. Wspólnota w naszym kraju liczy ponad 5,5 tys. członków.

 

Główne zasady, jakimi kierują się Rycerze Kolumba to miłosierdzie, jedność, braterstwo i patriotyzm. Organizację założył ks. Michael McGivney, który w 1882 roku w New Haven w Stanach Zjednoczonych zgromadził grupę mężczyzn pragnących wspierać się wzajemnie i formować w wierze katolickiej. 15 marca 2008 roku Benedykt XVI zatwierdził dekret o heroiczności cnót sługi Bożego ks. McGivney'a. (PAP)

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.