Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 19 października 2018

Iluminacja Polskiej Wystawy Gospodarczej na fasadzie Pałacu Prezydenckiego

Iluminacja na fasadzie Pałacu Prezydenckiego przedstawiająca prof. Jana Czochralskiego

Na fasadzie Pałacu Prezydenckiego została wyświetlona iluminacja zapowiadająca Polską Wystawę Gospodarczą (PWG). Fotografia przedstawia prof. Jana Czochralskiego – wybitnego polskiego uczonego, twórcę metody produkcji monokryształów, w oparciu o które działają urządzenia elektroniczne.

 

W najbliższą sobotę w pawilonie PWG odbywać się będą warsztaty modelarskie dla dzieci i młodzieży z zakresu budowy rakiet kosmicznych.


Uczestnicy poznają podstawowe zagadnienia dotyczące warunków niezbędnych do wyniesienia obiektu z własnym napędem w przestrzeń kosmiczną, a następnie każdy będzie miał szansę samodzielnie skonstruować własny model rakiety. Więcej na stronie PWG>>

 
Pawilon wystawowy i ekspozycja plenerowa PWG na placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie to zapowiedź głównej wystawy, na jaką zapraszamy w przyszłym roku na Błonia PGE Narodowy w Warszawie. 

 

PWG ma spopularyzować osiągnięcia ostatniego 100-lecia polskiej gospodarki, propagować patriotyzm gospodarczy oraz wzbudzić poczucie dumy i szacunku dla efektów pracy wielu pokoleń rodaków.


Zasadniczą część wystawy otworzymy na Błoniach PGE Narodowego w Warszawie w połowie 2019 r. Inspiracją dla jej stworzenia była Powszechna Wystawa Krajowa, która odbyła się w 1929 r. w Poznaniu w 10. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Prezentowała ona gospodarczy, rolniczy, kulturalny, naukowy i polityczny dorobek państwa oraz ułatwiła nawiązywanie kontaktów z Polakami mieszkającymi za granicą.  To największe wydarzenie w międzywojennej historii Poznania odbiło się szerokim echem w kraju i poza jego granicami. Szacuje się, że wystawę odwiedziło blisko 4,5 miliona osób.

 

Tydzień temu wyświetlona została iluminacja przedstawiająca Władysława Grabskiego – najsłynniejszego ekonomistę okresu międzywojennego, autora reformy walutowej.

 

Poleć znajomemu