Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 1 listopada 2018

Pamiętamy o tych, którzy odeszli

Tablica upamiętniająca pracowników KPRP, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej, znajduje się w Kaplicy Pałacu Prezydenckiego.

Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny to szczególny czas, kiedy oddajemy się refleksji i wspomnieniu osób, których nie ma już wśród nas, ale wciąż istnieją w naszej pamięci. 

 

Łącząc się w zadumie, wspominamy śp. Prezydenta RP prof. Lecha Kaczyńskiego, Pierwszą Damę Marię Kaczyńską, ostatniego Prezydenta RP na uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego, pracowników Kancelarii Prezydenta RP, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej, oraz wszystkie zmarłe osoby, które na przestrzeni lat działały w służbie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. 

 

Zobacz także: Pamięć o Ojcach Niepodległości W roku Stulecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości wspominamy naszych Rodaków, którzy walczyli o wolność i umacniali ją swoim czynem. Wdzięczną pamięcią otaczamy uczestników zrywów narodowowyzwoleńczych, konspiratorów, powstańców i żołnierzy – tych, którzy spoczywają w ojczystej ziemi, jak i poza granicami kraju. Wspominamy Ojców Niepodległości i wszystkich, którzy przyczynili się do jej odzyskania.

 

W jubileuszowym roku Prezydent RP Andrzej Duda zwrócił się z apelem, by odwiedzając groby oraz cmentarze, wspomnieć wszystkich lokalnych bohaterów i zapalić im „Światełko Pamięci” jako wyraz naszego szacunku i symbol wdzięczności. 

Poleć znajomemu