przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Poniedziałek, 19 listopada 2018

Prezydent: Wasze życie oznacza służbę dla Polski

  |   Prezydent Andrzej Duda wziął udział w Gali z okazji Święta Kolejarza Prezydent Andrzej Duda wziął udział w Gali z okazji Święta Kolejarza Prezydent Andrzej Duda wziął udział w Gali z okazji Święta Kolejarza. Wręczył odznaczenia państwowe. Prezydent Andrzej Duda wziął udział w Gali z okazji Święta Kolejarza. Wręczył odznaczenia państwowe. Prezydent Andrzej Duda wziął udział w Gali z okazji Święta Kolejarza. Wręczył odznaczenia państwowe. Prezydent Andrzej Duda wziął udział w Gali z okazji Święta Kolejarza. Wręczył odznaczenia państwowe. Prezydent Andrzej Duda wziął udział w Gali z okazji Święta Kolejarza. Wręczył odznaczenia państwowe. Prezydent Andrzej Duda wziął udział w Gali z okazji Święta Kolejarza. Wręczył odznaczenia państwowe. Prezydent Andrzej Duda wziął udział w Gali z okazji Święta Kolejarza Prezydent Andrzej Duda wziął udział w Gali z okazji Święta Kolejarza Prezydent Andrzej Duda wziął udział w Gali z okazji Święta Kolejarza Prezydent Andrzej Duda wziął udział w Gali z okazji Święta Kolejarza Prezydent Andrzej Duda wziął udział w Gali z okazji Święta Kolejarza Gala z okazji Święta Kolejarza odbyła się w Teatrze Wielkim Gala z okazji Święta Kolejarza odbyła się w Teatrze Wielkim Gala z okazji Święta Kolejarza odbyła się w Teatrze Wielkim

Prezydent Andrzej Duda, który wziął udział w Gali z okazji Święta Kolejarza, podkreślał, że kolej to nie jest praca, kolej to jest służba, kolej to jest pasja, a także bardzo często hobby tych, którzy na kolei służą.

 

Zobacz także: Odznaczenia państwowe z okazji Święta Kolejarza Wystąpienie Prezydenta podczas Gali z okazji Święta Kolejarza Podczas uroczystości zorganizowanej w Teatrze Wielkim Prezydent wręczył odznaczenia państwowe. Złoty Krzyż Zasługi – za zasługi w działalności na rzecz rozwoju transportu otrzymał Mirosław Antonowicz. Za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej Andrzej Duda wręczył również kilkadziesiąt Medali Za Długoletnią Służbę.

 

 

Andrzej Duda podkreślał znaczenie ich służby dla Polski, dla realizacji i zabezpieczania jej strategicznych interesów, dla codziennego życia Polaków oraz gości, którzy do nas przyjeżdżają.

 

Prezydent wskazywał, że pokolenia ludzi związanych z kolejami miały wielki wpływ na rozwój polskiego państwa, na walkę o niepodległą Polskę. – Dziękuję, że także dziś rozwijacie polskie koleje – mówił, wspominając o swoich rodzinnych związkach z polskimi kolejami.

 

– Jestem tu także po to, aby Państwu życzyć dynamicznego rozwoju polskich kolei, żeby były one w całości kolejami najnowocześniejszymi, żeby mogły konkurować z tymi najlepszymi w Europie i świecie – powiedział Andrzej Duda.


Gala z okazji Święta Kolejarza odbyła się pod patronatem honorowym Prezydenta RP.

 

 

 


Tradycja Święta Kolejarza sięga XIX wieku – wówczas ten dzień był obchodzony we wrześniu. Święto ma wymiar zarówno świecki, jak i religijny. Było okazją do wręczenia odznak Zasłużonego Kolejarza, a także do odprawienia okolicznościowych nabożeństw przeznaczonych specjalnie dla środowiska kolejowego.

 

Dzień 25 listopada na nową datę Święta Kolejarza wybrany został przez NSZZ „Solidarność” Węzła PKP Lublin w 1981 roku, w związku z przypadającym na tę datę wspomnieniem liturgicznym św. Katarzyny Aleksandryjskiej, patronki wszystkich zaangażowanych w pracę na kolei.

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.