Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 19 listopada 2018

„Jesteście Państwo wpisani w to stulecie”

  |   Spotkanie w Pałacu Prezydenckim z okazji Ogólnopolskiego Dnia Seniora Spotkanie w Pałacu Prezydenckim z okazji Ogólnopolskiego Dnia Seniora Spotkanie w Pałacu Prezydenckim z okazji Ogólnopolskiego Dnia Seniora Spotkanie w Pałacu Prezydenckim z okazji Ogólnopolskiego Dnia Seniora Spotkanie w Pałacu Prezydenckim z okazji Ogólnopolskiego Dnia Seniora Spotkanie w Pałacu Prezydenckim z okazji Ogólnopolskiego Dnia Seniora Spotkanie w Pałacu Prezydenckim z okazji Ogólnopolskiego Dnia Seniora Spotkanie w Pałacu Prezydenckim z okazji Ogólnopolskiego Dnia Seniora Spotkanie w Pałacu Prezydenckim z okazji Ogólnopolskiego Dnia Seniora Spotkanie w Pałacu Prezydenckim z okazji Ogólnopolskiego Dnia Seniora Spotkanie w Pałacu Prezydenckim z okazji Ogólnopolskiego Dnia Seniora Spotkanie w Pałacu Prezydenckim z okazji Ogólnopolskiego Dnia Seniora Spotkanie w Pałacu Prezydenckim z okazji Ogólnopolskiego Dnia Seniora Spotkanie w Pałacu Prezydenckim z okazji Ogólnopolskiego Dnia Seniora Spotkanie w Pałacu Prezydenckim z okazji Ogólnopolskiego Dnia Seniora Spotkanie w Pałacu Prezydenckim z okazji Ogólnopolskiego Dnia Seniora Spotkanie w Pałacu Prezydenckim z okazji Ogólnopolskiego Dnia Seniora Spotkanie w Pałacu Prezydenckim z okazji Ogólnopolskiego Dnia Seniora

– Dziś Polska jest suwerenna także dzięki Wam – podkreślał Prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości z udziałem par z długoletnim pożyciem małżeńskim i ich rodzin. Zaznaczał, że to wyjątkowe spotkanie ma miejsce w szczególnym roku setnej rocznicy odzyskania niepodległości Polski. – Jesteście Państwo wpisani w to stulecie – mówił.

 

Zobacz także: Wystąpienie Prezydenta podczas uroczystości z okazji Dnia Seniora Spotkanie Pary Prezydenckiej z małżeństwami o długoletnim stażu odbyło się z okazji Ogólnopolskiego Dnia Seniora. Wzięło w nim udział 13 par seniorów z całej Polski: Warszawy, Białegostoku, Olsztyna, Szczecina, Gdańska, Radomia, Wrocławia, Tuchowa, Kasiny Wielkiej w Małopolskim oraz ich wielopokoleniowe rodziny.

 

 

– Silne państwo to porządna, silna rodzina; to dzieci, wnuki, prawnuki. To wielopokoleniowe rodziny, które są razem, które wspólnie się trzymają; rodziny, w których dziadkowie i pradziadkowie są wzorem dla wnuków i prawnuków, że można być razem i że kryzys małżeński jest czymś, co można – i co trzeba – przezwyciężyć – mówił Prezydent.

 

Andrzej Duda dziękował za „niezwykłe świadectwo” małżonków. – Świadectwo przede wszystkim tego, że jesteście; że jesteście tyle lat razem, że stworzyliście rodziny i przetrwaliście wszystkie trudne chwile – zaznaczył Prezydent i zauważył, że większość wspólnego życia małżonkowie musieli spędzić w „nie w pełni wolnej i nie w pełni suwerennej Polsce”.

 

 

 

 

Przypomniał też, że niektórzy mieli bardzo trudne dzieciństwo – przeżyli tragedię zsyłki na Syberię i tułaczkę po świecie za Armią Andersa. – Przeżyliście też Państwo trudny okres PRL-u, kiedy rodzina była prześladowana. (…) Jesteście świadectwem stulecia odzyskania niepodległości, ale przede wszystkim tego niełatwego dla Polski czasu – zauważył Andrzej Duda.

 

Prezydent szczególnie podziękował Państwu Kazimierze i Mieczysławowi Czajkowskim, którzy zainicjowali to spotkanie. Państwo Czajkowscy są małżeństwem z 65-letnim stażem.


– Jesteśmy dumni, że możemy tak wspaniale obchodzić Narodowe Święto 100-lecia odzyskania niepodległości i nasze jubileuszowe długoletniego pożycia małżeńskiego – mówił Pan Mieczysław. 

 


W ciągu roku pracownicy Kancelarii Prezydenta odwiedzili każdą z zaproszonych par. Podczas spotkań małżonkom zostały wykonane zdjęcia, które otrzymali dziś wraz z autografami Prezydenta RP i jego Małżonki.


W uroczystości uczestniczyli także Kierownictwo KPRP oraz Elżbieta Rafalska - Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. (AW)

 

 

 

 

Poleć znajomemu