przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Piątek, 5 lutego 2016

Spotkanie z protestującymi przeciwko zapisom Ustawy o Policji

  |   Spotkanie z przedstawicielami organizacji protestujących przeciwko zapisom Ustawy o Policji dotyczącym uprawnień służb Spotkanie z przedstawicielami organizacji protestujących przeciwko zapisom Ustawy o Policji dotyczącym uprawnień służb Spotkanie z przedstawicielami organizacji protestujących przeciwko zapisom Ustawy o Policji dotyczącym uprawnień służb Spotkanie z przedstawicielami organizacji protestujących przeciwko zapisom Ustawy o Policji dotyczącym uprawnień służb Spotkanie z przedstawicielami organizacji protestujących przeciwko zapisom Ustawy o Policji dotyczącym uprawnień służb Spotkanie z przedstawicielami organizacji protestujących przeciwko zapisom Ustawy o Policji dotyczącym uprawnień służb Spotkanie z przedstawicielami organizacji protestujących przeciwko zapisom Ustawy o Policji dotyczącym uprawnień służb

W piątek wieczorem prezydent Andrzej Duda zaprosił do Pałacu przedstawicieli organizacji protestujących przeciwko zapisom Ustawy o Policji dotyczącym uprawnień służb.


W spotkaniu z prezydentem wzięli udział Draginja Nadaždin, dyrektorka Amnesty International, Aleksandra Zielińska, koordynatorka kampanii AI oraz Wojciech Klicki z Fundacji Panoptykon. Ze strony Kancelarii byli także obecni minister Małgorzata Sadurska, Szefowa KPRP oraz dyrektor Biura Prasowego Marek Magierowski.


Prezydent Andrzej Duda wyjaśnił gościom, dlaczego zdecydował się na podpisanie Ustawy o Policji. Mówił m.in. o zagrożeniu bezpieczeństwa państwa i podkreślał, że nowa ustawa musiała zostać przygotowana szybko. - Poprzedni parlament przez blisko półtora roku zwlekał ze zmianą przepisów – zaznaczył Prezydent RP. Zobacz także: Prezydent podpisał ustawę o zmianie ustawy o Policji


Draginja Nadaždin argumentowała, że w toku prac nad ustawą nie wysłuchano wszystkich głosów ekspertów. Andrzej Duda stwierdził, iż jest otwarty na konsultacje w sprawie ewentualnych zmian w prawie, zarówno z organizacjami pozarządowymi, jak i przedstawicielami służb. - Jako głowa państwa patrzę na tę ustawę głównie przez pryzmat bezpieczeństwa państwa. Rozumiem jednak Państwa obawy. Proszę mi wierzyć, że zależy mi na tym, by wolności obywatelskie były w pełni chronione – mówił prezydent.

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.