Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 3 grudnia 2018

Prezydent przychylił się do prośby Lecha Wałęsy ws. wyjazdu na pogrzeb George’a H. W. Busha

Kancelaria Prezydenta RP pozytywnie odpowiedziała na prośbę byłego Prezydenta Lecha Wałęsy o umożliwienie mu uczestnictwa w uroczystościach pogrzebowych byłego Prezydenta USA George'a H.W. Busha. Prezydent Andrzej Duda przychylił się do prośby i uzgodniono szczegóły wspólnego lotu.

Zobacz także: Prezydent weźmie udział w uroczystościach pogrzebowych George'a H.W. Busha [PL/ENG] W piśmie przekazanym do Kancelarii Prezydenta w poniedziałek ok. godz. 12.30 Biuro byłego Prezydenta zwróciło się z prośbą o zaangażowanie i uruchomienie służb dyplomatycznych RP w celu umożliwienia uczestnictwa Lecha Wałęsy w uroczystościach pogrzebowych George'a H.W. Busha.

O godz. 15 Kancelaria Prezydenta RP, odpowiadając pozytywnie na pismo Biura Lecha Wałęsy, poinformowała, że zwróciła się do Ministerstwa Spraw Zagranicznych o umożliwienie poprzez polską placówkę dyplomatyczną w Waszyngtonie uczestnictwa Prezydenta Lecha Wałęsy w uroczystościach pogrzebowych Prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki G.H.W. Busha i zapewnienie pomocy organizacyjnej.


Godzinę później Kancelaria Prezydenta otrzymała prośbę o możliwość wspólnego lotu  Lecha Wałęsy z Prezydentem Andrzejem Dudą.

 

Przed godz. 20 uzgodniono szczegóły lotu.

Z uwagi na udział Prezydenta RP Andrzeja Dudy w Szczycie COP 24 wylot do Waszyngtonu planowany jest we wtorek wieczorem.

Poleć znajomemu