Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 7 grudnia 2018

Spotkanie z Przewodniczącym Senatu Rumunii

  |   Spotkanie Prezydenta z z Przewodniczącym Senatu Rumunii Calinem Popescu-Tariceanu Spotkanie Prezydenta z z Przewodniczącym Senatu Rumunii Calinem Popescu-Tariceanu Spotkanie Prezydenta z z Przewodniczącym Senatu Rumunii Calinem Popescu-Tariceanu Spotkanie Prezydenta z z Przewodniczącym Senatu Rumunii Calinem Popescu-Tariceanu Spotkanie Prezydenta z z Przewodniczącym Senatu Rumunii Calinem Popescu-Tariceanu

Zobacz także: Prezydent Rumunii z wizytą w Polsce [PL/ENG] "Rumunia jest dla Polski strategicznym partnerem w regionie" Wypowiedź Prezydenta RP dla mediów po spotkaniu z Prezydentem Rumunii Prezydent RP rozmawiał z Przewodniczącym Senatu Rumunii  Calinem Popescu-Tariceanu m.in. na temat dalszych perspektyw rozwoju Inicjatywy Trójmorza, formatu Bukaresztańskiej Dziewiątki oraz polsko-rumuńskiej współpracy wojskowej.

 

Ważnym elementem spotkania były kwestie związane ze współpracą militarną i gospodarczą Polski i Rumunii ze Stanami Zjednoczonymi. Poruszono m.in. kwestie Zobacz także: Szczyt Inicjatywy Trójmorza w Bukareszcie [PL/ENG] Spotkanie Prezydentów Bukaresztańskiej Dziewiątki [PL/ENG] Wspólna deklaracja głów państw Bukaresztańskiej Dziewiątki [PL/ENG] wzmocnienia amerykańskiej obecności na wschodniej i południowo-wschodniej flance NATO oraz bieżącą sytuacje bezpieczeństwa w basenie Morza Czarnego.

 

Przywódcy omówili również szczegóły dotyczące współpracy energetycznej i infrastrukturalnej w regionie Trójmorza.

 

Ponadto, strona rumuńska przedstawiła najważniejsze priorytety Bukaresztu w zakresie polityki europejskiej i planowanej w przyszłym roku prezydencji rumuńskiej w RUE.

 

Poleć znajomemu