Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Niedziela, 9 grudnia 2018

Para Prezydencka zachęca do udziału w akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

 

Drodzy Rodacy!

Szanowni Państwo!

 

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia i dobiega końca rok 2018. Przeżywamy właśnie czas dla nas, Polaków, wyjątkowy – jubileusz stulecia odrodzenia niepodległej Rzeczypospolitej. Niedługo przy wigilijnych stołach będziemy wspominać ważne, uroczyste, piękne wydarzenia minionych 12 miesięcy.

 

Wspólnie radujemy się z wolności. I wiemy, że oznacza ona odpowiedzialność za los całej wspólnoty narodowej, w tym także solidarność z bliźnimi. Czekając na Święta, pamiętajmy więc o tych, którzy zawsze potrzebują naszej troski – o dzieciach i młodzieży, zwłaszcza z uboższych rodzin.

 

Właśnie teraz możemy zrobić coś ważnego, aby wesprzeć naszych najmłodszych rodaków. Caritas już po raz 25. organizuje akcję Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Rozprowadza miliony świec, które zapłoną w polskich domach.

 

Kupując je, wspólnie składamy się na zimowiska i letnie kolonie, na leczenie i rehabilitację chorych i niepełnosprawnych. Dzieląc się tym małym dobrem, tworzymy razem wielkie dobro dla wielu.

 

Zachęcamy do udziału w Wigilijnym Dziele Pomocy Dzieciom. Ta akcja umacnia w nas poczucie wspólnoty – podobnie jak wtedy, gdy wywieszaliśmy biało-czerwone flagi i śpiewaliśmy hymn państwowy.

 

Okazywanie serdecznych uczuć i udzielanie praktycznego wsparcia osobom będącym w potrzebie to także wyraz naszego patriotyzmu i solidarności.

 

Niech zatem ciepło i blask świec Caritasu wypełnią nasze domy i serca. Bądźmy solidarni, cieszmy się razem wolną Ojczyzną i błogosławieństwem Bożego Dziecięcia.

 

Prezydent Andrzej Duda

Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda

Poleć znajomemu