Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Niedziela, 16 grudnia 2018

Konferencja klimatyczna COP24 zakończona sukcesem

Udział Prezydenta RP w Szczycie Klimatycznym COP24 w Katowicach 3 grudnia 2018 r.

"Konferencja Klimatyczna ONZ COP24 w Katowicach kończy się SUKCESEM! Osiągnięto porozumienie i „pakiet katowicki” - „Katowice rule book” jest PRZYJĘTY. Gratulacje dla Pana Ministra Michała Kurtyki - Prezydenta COP24 i Pana Ministra Rafała Bochenka odpowiedzialnego za organizację. Brawo!" - napisał Prezydent Andrzej Duda na Twitterze w sobotę wieczorem.

 

 

"W osiągnięciu porozumienia na szczycie klimatycznym COP24 w Katowicach rolę odegrała dyskretna dyplomacja Prezydenta Andrzeja Dudy; satysfakcja z bycia skutecznym na arenie międzynarodowej" - napisał z kolei Szef Gabinetu Prezydenta Krzysztof Szczerski.

 

 

Zobacz także: Udział Prezydenta RP w Szczycie Klimatycznym COP24 w Katowicach [PL/ENG] Spotkania Prezydenta podczas szczytu COP24 w Katowicach W trakcie sobotniej sesji plenarnej COP24 strony przyjęły dokument końcowy konferencji, tzw. Pakiet Katowicki, czyli "mapę drogową" realizacji Porozumienia paryskiego z 2015 r., mającego na celu ograniczenie globalnego wzrostu temperatury. W niedzielę, 16 grudnia, krótko po północy, prezydent COP24 Michał Kurtyka zamknął szczyt klimatyczny ONZ w Katowicach.

 

Zobacz także: Spotkania bilateralne Prezydenta RP w ramach COP24 [PL/ENG] Szczyt klimatyczny w Katowicach rozpoczął się w niedzielę, 2 grudnia. Wzięło w nim udział blisko 200 przedstawicieli państw świata. Według władz Katowic, w sumie, wraz z obserwatorami i dziennikarzami, w trwającym blisko dwa tygodnie szczycie uczestniczyło ponad 21,5 tys. osób.  WIĘCEJ>>

 

Poleć znajomemu