Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Niedziela, 23 grudnia 2018

Andrzej Duda: Panie Boże, miej w swojej opiece Rodziny Górników

  |   Flaga na Pałacu Prezydenckim została opuszczona do połowy Flaga na Pałacu Prezydenckim została opuszczona do połowy Flaga na Pałacu Prezydenckim została opuszczona do połowy Flaga przed Pałacem Prezydenckim została opuszczona do połowy Flaga przed Pałacem Prezydenckim została opuszczona do połowy ‪Iluminacja na fasadzie Pałacu Prezydenckiego w hołdzie górnikom, którzy zginęli w kopalni w Karwinie. ‬

Zobacz także: Depesza kondolencyjna do Prezydenta Czech Miloša Zemana  W związku ze śmiercią 12 Polaków, którzy zginęli w następstwie czwartkowego wybuchu metanu w kopalni węgla kamiennego ČSM w Karwinie w czeskiej części Śląska Cieszyńskiego, niedziela w całej Polsce jest dniem żałoby narodowej. W hołdzie dla ofiar na fasadzie Pałacu Prezydenckiego pojawiła się wieczorem iluminacja. 

 

 

-  Podjąłem decyzję po konsultacji z premierem Mateuszem Morawieckim, że niedziela zostanie ogłoszona dniem żałoby narodowej. Mam nadzieję, że w całym kraju zostanie uczczona przynajmniej minutą ciszy pamięć naszych rodaków, którzy zginęli - poinformował w piątek Prezydent.

 

- Przede wszystkim wielkie wyrazy współczucia dla najbliższych, rodzin. Czekamy przecież wszyscy na święta Bożego Narodzenia, te najbardziej rodzinne z wszystkich świąt i wtedy, kiedy najbardziej pragniemy tej atmosfery wspólnoty, a tu przychodzi taki nieopisany cios. Chcę tylko powiedzieć, że jesteśmy z Wami modlitwą i niech pan Bóg ma was w swojej opiece - powiedział. 

 

Wcześniej Andrzej Duda napisał na Twitterze: Dramatyczne wieści ze Śląska: „Szanowny Panie Prezydencie, przekazuję smutną wiadomość. Wysoce prawdopodobne, że w kopalni w Karwinie zginęło 11 Polaków”. Panie Boże, miej w swojej opiece Rodziny Górników. RiP.

 

 

 

 

 


 

Poleć znajomemu