Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 21 grudnia 2018

30-metrowa kartka świąteczna od uczniów z Włocławka dla Prezydenta

  |   Pałac Prezydencki | Młodzież z Włocławka przygotowała 30-metrową kartkę bożonarodzeniową dla Prezydenta Pałac Prezydencki | Młodzież z Włocławka przygotowała 30-metrową kartkę bożonarodzeniową dla Prezydenta Pałac Prezydencki | Młodzież z Włocławka przygotowała 30-metrową kartkę bożonarodzeniową dla Prezydenta Pałac Prezydencki | Młodzież z Włocławka przygotowała 30-metrową kartkę bożonarodzeniową dla Prezydenta Pałac Prezydencki | Młodzież z Włocławka przygotowała 30-metrową kartkę bożonarodzeniową dla Prezydenta

Uczniowie z Zespołu Szkół nr 4 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego we Włocławku własnoręcznie wykonali jedną z najdłuższych kartek świątecznych w Polsce. 30-metrowe bożonarodzeniowe życzenia przygotowane specjalnie dla Prezydenta młodzież wręczyła dziś osobiście Andrzejowi Dudzie.

 

W listopadzie z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości przed gmachem szkoły we Włocławku odbyła się uroczystość odsłonięcia „Masztu Niepodległości” i złożenia Kapsuły Czasu. Wydarzenie to Prezydent objął Patronatem Narodowym. Jak podkreślali uczniowie, przygotowana przez nich kartka jest wyrazem wdzięczności dla Andrzeja Dudy za włączenie się w szkolne obchody, ale także sposobem uczczenia narodowego jubileuszu. Na kartce znajdują się elementy nawiązujące do tej wyjątkowej rocznicy.

 

Niecodzienne życzenia uczniowie przygotowują już od kilku lat. Pierwsza wykonanana przez nich pocztówka świąteczna miała 20 metrów długości i trafiła do Papieża Franciszka. 

 

 

Poleć znajomemu