Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 24 grudnia 2018

Świąteczne życzenia od Pary Prezydenckiej

 

Drodzy Rodacy!

Szanowni Państwo!

 

Jak Polska długa i szeroka, gromadzimy się przy wigilijnym stole w kręgu rodziny i najbliższych.

 

Wszyscy razem, pełni radości i nadziei, oczekujemy na bliskie już spełnienie się Dobrej Nowiny.

 

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia składamy wszystkim Państwu – wszystkim członkom naszej, polskiej wspólnoty w kraju i za granicą – najserdeczniejsze życzenia. Niech pokój, ufność i bliskość między ludźmi, które są przesłaniem tych Świąt, wypełnią nasze serca. Niech zapanują w polskich domach i wszędzie, gdzie razem działamy dla wspólnego dobra.

 

ENGLISH VERSION>>

 

Pragniemy w symboliczny sposób przełamać się opłatkiem z każdym z Państwa. W szczególnie ciepłych słowach zwracamy się do tych, którzy nie mogą być teraz z bliskimi. Pamiętajmy o potrzebujących. Pozostawienie jednego wolnego nakrycia podczas wigilijnej wieczerzy to wspaniały symbol naszej gościnności i empatii. Symbol nie tylko solidarnej postawy, ale i płynących z serca uczynków.

 

Nie ma polskich Świąt bez wspólnego kolędowania. W tym roku, gdy obchodzimy Stulecie Odzyskania Niepodległości, zaśpiewamy je ze szczególnym wzruszeniem. Niech czas współczesny i nadchodząca przyszłość będą pomyślne dla naszej Ojczyzny. Niech zapiszą się dobrymi zdarzeniami, rozwojem i dostatkiem w życiu każdego z nas. Wszystkiego najlepszego, Drodzy Rodacy!

 

Radosnych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku!

 

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej i Pierwsza Dama

Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda

 

„Pragniemy w symboliczny sposób przełamać się opłatkiem z każdym z Państwa”

Poleć znajomemu