przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Czwartek, 18 lutego 2016

Prezydent powołał dwóch członków Rady Polityki Pieniężnej

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda postanowieniem z dnia 17 lutego 2016 r. powołał z dniem 20 lutego 2016 r. Łukasza Hardta oraz Kamila Zubelewicza w skład Rady Polityki Pieniężnej.

 

Dr hab. Łukasz Hardt jest kierownikiem Katedry Ekonomii Politycznej na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego. Specjalizuje się w ekonomii kosztów transakcyjnych, ekonomii instytucji i regulacji, a także metodologii i filozofii ekonomii. Pracował w Instytucie Nauk Ekonomicznych PAN, był gościnnym profesorem na Uniwersytecie w Cambridge, odbył staże badawcze na uniwersytetach w Londynie, Helsinkach i Mediolanie. Wchodzi w skład Komitetu Naukoznawstwa Polskiej Akademii Nauki, a od października 2015 jest członkiem powołanej przez prezydenta Andrzeja Dudę Narodowej Rady Rozwoju.


Dr Kamil Zubelewicz jest ekonomistą i prawnikiem, od 2015 r. prorektorem ds. dydaktycznych w Collegium Civitas w Warszawie. Zajmuje się finansami publicznymi, funduszami celowymi oraz podatkowymi i niepodatkowymi obciążeniami przedsiębiorstw. W latach 2008-2014 był adiunktem w Instytucie Studiów Politycznych PAN, a w latach 2005-2009 ekspertem Instytutu Jagiellońskiego. Współpracuje z Centrum im. Adama Smitha. Stypendysta m. in. McKinsey&Company oraz Fundacji im. Lesława A. Pagi.
 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.