Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 7 stycznia 2019

Przesłanie do uczestników Polskiej Nocy w NBA


Dobry wieczór Los Angeles!
Dobry wieczór Kibice!

 

Przesyłam Wam gorące pozdrowienia prosto ze stolicy Polski – z Warszawy. Chciałbym powitać wszystkich na kolejnej Polskiej Nocy w NBA – Polish Heritage Night – która tym razem odbywa się w Kalifornii, w Staples Center w Los Angeles. Wielkie podziękowania dla Marcina Gortata, który z godnym podziwu zaangażowaniem promuje wśród milionów młodych ludzi na świecie Polskę oraz swój ukochany sport, koszykówkę.

 

Polskę i Stany Zjednoczone zawsze łączyły szczególne więzy przyjaźni, współpracy i solidarności. Dzisiaj relacje polsko-amerykańskie są lepsze niż kiedykolwiek i nadal będziemy je rozwijać. Od 20 lat jesteśmy sojusznikami w ramach NATO. Wiele razy udowodniliśmy, że możemy na sobie polegać. Pozdrawiam zebranych wśród Was żołnierzy-weteranów. Dziękuję za Wasze poświęcenie dla Ojczyzny.

 

Życzę niezapomnianych wrażeń podczas dzisiejszego wieczoru. Przesyłam gorące podziękowania dla Polonii amerykańskiej. Każde spotkanie z Wami jest dla mnie bardzo ważne. Szczególnie ubiegłoroczne, wielkie narodowe zgromadzenie  w Chicago w stulecie odzyskania naszej niepodległości było niezwykłym doświadczeniem. Bardzo zależy mi na tym, aby spotkać się z Wami także na West Coast. Może już w tym roku? Trzymajcie kciuki!

 

Jeszcze raz gratuluję Marcinowi Gortatowi tej pięknej inicjatywy. Wszystkich Was serdecznie pozdrawiam!

Poleć znajomemu