przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Poniedziałek, 7 stycznia 2019

Przesłanie do uczestników Polskiej Nocy w NBA


Dobry wieczór Los Angeles!
Dobry wieczór Kibice!

 

Przesyłam Wam gorące pozdrowienia prosto ze stolicy Polski – z Warszawy. Chciałbym powitać wszystkich na kolejnej Polskiej Nocy w NBA – Polish Heritage Night – która tym razem odbywa się w Kalifornii, w Staples Center w Los Angeles. Wielkie podziękowania dla Marcina Gortata, który z godnym podziwu zaangażowaniem promuje wśród milionów młodych ludzi na świecie Polskę oraz swój ukochany sport, koszykówkę.

 

Polskę i Stany Zjednoczone zawsze łączyły szczególne więzy przyjaźni, współpracy i solidarności. Dzisiaj relacje polsko-amerykańskie są lepsze niż kiedykolwiek i nadal będziemy je rozwijać. Od 20 lat jesteśmy sojusznikami w ramach NATO. Wiele razy udowodniliśmy, że możemy na sobie polegać. Pozdrawiam zebranych wśród Was żołnierzy-weteranów. Dziękuję za Wasze poświęcenie dla Ojczyzny.

 

Życzę niezapomnianych wrażeń podczas dzisiejszego wieczoru. Przesyłam gorące podziękowania dla Polonii amerykańskiej. Każde spotkanie z Wami jest dla mnie bardzo ważne. Szczególnie ubiegłoroczne, wielkie narodowe zgromadzenie  w Chicago w stulecie odzyskania naszej niepodległości było niezwykłym doświadczeniem. Bardzo zależy mi na tym, aby spotkać się z Wami także na West Coast. Może już w tym roku? Trzymajcie kciuki!

 

Jeszcze raz gratuluję Marcinowi Gortatowi tej pięknej inicjatywy. Wszystkich Was serdecznie pozdrawiam!

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.