Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 14 stycznia 2019

Prezydent: Wrogość i przemoc przyniosły najtragiczniejszy skutek i ból

  |   Msza święta w intencji zmarłego Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza Msza święta w intencji zmarłego Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza Msza święta w intencji zmarłego Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza Msza święta w intencji zmarłego Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza Msza święta w intencji zmarłego Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza Paweł Adamowicz. Foto: PAP/Adam Warżawa

W warszawskiej archikatedrze św. Jana Chrzciciela została odprawiona w poniedziałek wieczorem msza święta w intencji zmarłego Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Przewodniczył jej metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz. We mszy uczestniczyli m.in. Prezydent RP Andrzej Duda z Małżonką, a także ministrowie w KPRP.

 

- Przyszliśmy tu, by powiedzieć „nie” wszelkiej nienawiści i podziałom - często bezsensownym; by powiedzieć „tak” dla miłości, która nikogo nie wyklucza - powiedział kard. Kazimierz Nycz w homilii. Jak dodał, obecni na mszy św. są zasmuceni, a nawet zszokowani tragiczną i niespodziewaną śmiercią Pawła Adamowicza. - To, co się wydarzyło wczoraj wieczorem i co znalazło swoje wypełnienie w śmierci dzisiejszej śp. Pawła samo z siebie jest i powinno być czasem refleksji, skupienia i w tym skupieniu modlitwy. Oby także stało się homilią dla wszystkich wierzących w Chrystusa i dla wszystkich ludzi dobrej woli w Polsce - mówił metropolita. Zobacz także: Dzień pogrzebu Pawła Adamowicza - dniem żałoby narodowej

 

Prezydent, podczas popołudniowego brifingu, poinformował, że dzień pogrzebu Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza zostanie ogłoszony dniem żałoby narodowej.

 

(Foto: PAP/Adam Warżawa)

 

Wcześniej na Twitterze Andrzej Duda napisał: - Pan Prezydent Paweł Adamowicz odszedł. Łączę się w żalu i modlitwie z Jego Najbliższymi, Przyjaciółmi i wszystkimi Ludźmi dobrej woli. 

 

- Proszę Pana Boga o wsparcie dla Rodziny Zmarłego. Wrogość i przemoc przyniosła najtragiczniejszy skutek i ból. Nie wolno nam się z tym pogodzić – dodał.

 

 

 

Poleć znajomemu