Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 17 stycznia 2019

Żałoba narodowa po śmierci Prezydenta Gdańska [PL/ENG]

  |   Żałoba narodowa po śmierci Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza (Fot. PAP/Adam Warżawa) Iluminacja na froncie Pałacu Prezydenckiego w czasie żałoby narodowej w związku ze śmiercią Pawła Adamowicza (Fot. Grzegorz Jakubowski/KPRP)

Żałoba narodowa w związku z tragiczną śmiercią Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza obowiązuje od piątku od godziny 17.00 do soboty do godziny 19.00. W tym czasie flagi państwowe są opuszczone do połowy masztu. Na fasadzie Pałacu Prezydenckiego pojawiła się w piątek wieczorem okolicznościowa ilumiancja. Będzie ona także wyświetlona w sobotę po zmierzchu. ENGLISH VERSION >>

 


Zgodnie z rozporządzeniem Prezydenta RP, kontrasygnowanym przez Prezesa Rady Ministrów, żałoba obowiązuje od piątku od godziny 17.00, to jest od momentu, w którym nastąpiło wyprowadzenie trumny z ciałem Prezydenta Gdańska do Bazyliki Mariackiej w formie pochodu ulicami miasta, do soboty do godziny 19.00.


W czasie żałoby flagi państwowe na gmachach publicznych zostają opuszczone do połowy masztu i przepasane kirem; odwoływane są imprezy masowe, rozrywkowe, koncerty i imprezy sportowe. 

 

W sobotę Prezydent Andrzej Duda weźmie udział w uroczystościach pogrzebowych tragicznie zmarłego Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

 

 

 

Poleć znajomemu