Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 8 lutego 2019

Odszedł Jan Olszewski [PL/ENG]

  |   Nie żyje Jan Olszewski, b. premier, obrońca opozycjonistów w procesach politycznych w okresie PRL. Miał 88 lat. (fot. Maciek Chojnowski/KPRP) Nie żyje Jan Olszewski, b. premier, obrońca opozycjonistów w procesach politycznych w okresie PRL. Miał 88 lat. (fot. Maciek Chojnowski/KPRP) Nie żyje Jan Olszewski, b. premier, obrońca opozycjonistów w procesach politycznych w okresie PRL. Miał 88 lat. (fot. Maciek Chojnowski/KPRP) Nie żyje Jan Olszewski, b. premier, obrońca opozycjonistów w procesach politycznych w okresie PRL. Miał 88 lat. Nie żyje Jan Olszewski, b. premier, obrońca opozycjonistów w procesach politycznych w okresie PRL. Miał 88 lat. Iluminacja na fasadzie Pałacu Prezydenckiego upamiętniająca Jana Olszewskiego Iluminacja na fasadzie Pałacu Prezydenckiego upamiętniająca Jana Olszewskiego Iluminacja na fasadzie Pałacu Prezydenckiego upamiętniająca Jana Olszewskiego

Zobacz także: Prezydent Andrzej Duda odwiedził Jana Olszewskiego Jan Olszewski był wielkim państwowcem, służącym Polsce do ostatniej chwili; zawsze był gotów służyć swoją życzliwością, radą i niezwykłym doświadczeniem - powiedział Prezydent Andrzej Duda. ENGLISH VERSION>>

 

Prezydent podkreślił, że ,,pożegnanie wybitnego prawnika i polityka, Kawalera Orderu Orła Białego, premiera rządu wolnej i suwerennej Polski wymaga stosownej powagi".

- Zarządzenie żałoby narodowej uważam za konieczne i w porozumieniu z premierem Mateuszem Morawieckim podejmę w tej sprawie odpowiednie czynności urzędowe - zapowiedział.

 

 

Wcześniej, na Twitterze Prezydent również zamieścił wpis poświęcony pamięci byłego Premiera.

 

Odszedł Jan Olszewski. Adwokat - obrońca Opozycji w czasach PRL. Premier pierwszego prawdziwie niekomunistycznego polskiego rządu. Z pewnością można Go nazwać Premierem Wolnej, Niepodległej i Suwerennej Rzeczypospolitej. Do ostatniego tchnienia służył Polsce. Cześć Jego Pamięci!

 

Wieczorem na fasadzie Pałacu Prezydenckiego została wyświetlona iluminacja upamiętniająca tę wielką postać.

 

 

 

 

 

 

Poleć znajomemu