Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 22 lutego 2019

Dzień Myśli Braterskiej w Pałacu Prezydenckim

  |   Iluminacja na fasadzie Pałacu Prezydenckiego z okazji Dnia Myśli Braterskiej Dzień Myśli Braterskiej w Pałacu Prezydenckim Dzień Myśli Braterskiej w Pałacu Prezydenckim Dzień Myśli Braterskiej w Pałacu Prezydenckim Dzień Myśli Braterskiej w Pałacu Prezydenckim Dzień Myśli Braterskiej w Pałacu Prezydenckim Dzień Myśli Braterskiej w Pałacu Prezydenckim Dzień Myśli Braterskiej w Pałacu Prezydenckim Dzień Myśli Braterskiej w Pałacu Prezydenckim Dzień Myśli Braterskiej w Pałacu Prezydenckim Dzień Myśli Braterskiej w Pałacu Prezydenckim Dzień Myśli Braterskiej w Pałacu Prezydenckim Dzień Myśli Braterskiej w Pałacu Prezydenckim Dzień Myśli Braterskiej w Pałacu Prezydenckim Dzień Myśli Braterskiej w Pałacu Prezydenckim Dzień Myśli Braterskiej w Pałacu Prezydenckim Dzień Myśli Braterskiej w Pałacu Prezydenckim Dzień Myśli Braterskiej w Pałacu Prezydenckim Dzień Myśli Braterskiej w Pałacu Prezydenckim Dzień Myśli Braterskiej w Pałacu Prezydenckim Dzień Myśli Braterskiej w Pałacu Prezydenckim Dzień Myśli Braterskiej w Pałacu Prezydenckim Dzień Myśli Braterskiej w Pałacu Prezydenckim Dzień Myśli Braterskiej w Pałacu Prezydenckim Dzień Myśli Braterskiej w Pałacu Prezydenckim Dzień Myśli Braterskiej w Pałacu Prezydenckim Dzień Myśli Braterskiej w Pałacu Prezydenckim Dzień Myśli Braterskiej w Pałacu Prezydenckim Dzień Myśli Braterskiej w Pałacu Prezydenckim Dzień Myśli Braterskiej w Pałacu Prezydenckim Dzień Myśli Braterskiej w Pałacu Prezydenckim Dzień Myśli Braterskiej w Pałacu Prezydenckim Dzień Myśli Braterskiej w Pałacu Prezydenckim Dzień Myśli Braterskiej w Pałacu Prezydenckim Dzień Myśli Braterskiej w Pałacu Prezydenckim Dzień Myśli Braterskiej w Pałacu Prezydenckim

Od rozpalenia watry na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego Andrzej Duda rozpoczął tradycyjne spotkanie z harcerzami z okazji Dnia Myśli Braterskiej. To święto harcerzy i skautów, obchodzone co roku 22 lutego w Polsce i na całym świecie w rocznicę urodzin twórcy skautingu Roberta Baden-Powella.

 

– To watra przyjaźni i braterstwa harcerzy na całym świecie, naszych rodaków i wszystkich innych związanych z nami myślą braterską. Powierzam Wam straż nad tą watrą. Czuwajcie, by płonęła! – powiedział Prezydent RP, a następnie przeszedł do Sali Kolumnowej Pałacu, gdzie spotkał się z harcerzami i skautami z organizacji harcerskich objętych honorowym protektoratem Prezydenta RP. 
 

 

 

 

Zobacz także: Zasłużeni harcerze odznaczeni Medalami Stulecia Odzyskanej Niepodległości Zasłużonym działaczom ruchu harcerskiego Andrzej Duda wręczył Medale Stulecia Odzyskania Niepodległości. – Polscy harcerze wiele zrobili dla odzyskania niepodległości. Polscy harcerze ginęli, żeby tę niepodległość utrzymać, a potem ginęli, by tę niepodległości odzyskać – przypomniał Andrzej Duda.

 

 

Zobacz także: Wystąpienie Prezydenta RP podczas spotkania z harcerzami z okazji Dnia Myśli Braterskiej Jak dodał, uhonorowany powinien zostać cały ruch, dlatego Prezydent RP wraz z Kapitułą Orderu Orła Białego wyróżnił polskie harcerstwo w sposób szczególny – najwyższe polskie odznaczenie przyznał twórcom polskiego harcerstwa Oldze i Andrzejowi Małkowskim. – Dzięki nim przez ten ruch przeszły dziesiątki milionów młodych ludzi, którzy wychowali się w duchu braterstwa, służby Bogu i Polsce – dodał Andrzej Duda. 

 

 

Prezydent podziękował też za zaangażowanie w obchody stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę. – Ale służba się nie kończy. Stulecie odzyskania niepodległości obchodzimy nadal, granice Rzeczpospolitej kształtowały się długo, więc potrwa to kilka lat – zaznaczył.
 

 

Wieczorem Andrzej Duda złożył życzenia z okazji Dnia Myśli Braterskiej za pośrednictwem twittera.

 


 

 


 

Poleć znajomemu