Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 26 lutego 2019

W Belwederze o wizji państwa przyjaznego młodym

  |   W Belwederze odbyła się prezentacja „Założeń do strategii państwa dla młodzieży” W Belwederze odbyła się prezentacja „Założeń do strategii państwa dla młodzieży” W Belwederze odbyła się prezentacja „Założeń do strategii państwa dla młodzieży” W Belwederze odbyła się prezentacja „Założeń do strategii państwa dla młodzieży” W Belwederze odbyła się prezentacja „Założeń do strategii państwa dla młodzieży” W Belwederze odbyła się prezentacja „Założeń do strategii państwa dla młodzieży” W Belwederze odbyła się prezentacja „Założeń do strategii państwa dla młodzieży” W Belwederze odbyła się prezentacja „Założeń do strategii państwa dla młodzieży” W Belwederze odbyła się prezentacja „Założeń do strategii państwa dla młodzieży” W Belwederze odbyła się prezentacja „Założeń do strategii państwa dla młodzieży” W Belwederze odbyła się prezentacja „Założeń do strategii państwa dla młodzieży” W Belwederze odbyła się prezentacja „Założeń do strategii państwa dla młodzieży” W Belwederze odbyła się prezentacja „Założeń do strategii państwa dla młodzieży” W Belwederze odbyła się prezentacja „Założeń do strategii państwa dla młodzieży” W Belwederze odbyła się prezentacja „Założeń do strategii państwa dla młodzieży” W Belwederze odbyła się prezentacja „Założeń do strategii państwa dla młodzieży”

W Belwederze odbyła się prezentacja „Założeń do strategii państwa dla młodzieży”. Dokument – firmowany przez Stowarzyszenie na rzecz Powołania Rady Młodzieży RP - jest efektem pracy kilkudziesięciu osób. Prezentuje on wizję państwa oczami młodych. Autorzy dokonali diagnozy obecnego stanu w sześciu dziedzinach: rynek pracy; aktywność obywatelska; sport, zdrowie, turystyka; innowacje, internet, cyfryzacja; kultura oraz edukacja i szkolnictwo wyższe, a także przedstawili własne rekomendacje przyszłych działań.

 

W wydarzeniu uczestniczyli m.in.: prof. Krzysztof Szczerski, Szef Gabinetu Prezydenta RP, prof. Andrzej Waśko, Doradca Prezydenta RP i inni członkowie Narodowej Rady Rozwoju, Paweł Poszytek, Dyrektor Generalny Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, Kamil Fijałkowski, Dyrektor Departamentu Spraw Społecznych w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, a także liczna grupa przedstawicieli środowisk młodzieżowych z całej Polski.

 

- Wszystkie pomysły są realne do wykonania jeśli są przemyślane. Jesteśmy otwarci do tego, aby być partnerem dla Państwa w realizacji Waszych pomysłów – mówił minister Krzysztof Szczerski. W trakcie spotkania odczytany został także list od Beaty Szydło, Wiceprezes Rady Ministrów.

Poleć znajomemu