Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 5 kwietnia 2019

Uczestnicy Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym gościli u Prezydenta RP

  |   Prezydent Andrzej Duda oraz uczestnicy ostatniego etapu Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym Spotkanie z Pałacu Prezydenckim Spotkanie z Pałacu Prezydenckim Prezydent Andrzej Duda oraz uczestnicy ostatniego etapu Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym Prezydent Andrzej Duda oraz uczestnicy ostatniego etapu Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym Prezydent Andrzej Duda oraz uczestnicy ostatniego etapu Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym Spotkanie z Pałacu Prezydenckim Prezydent Andrzej Duda oraz uczestnicy ostatniego etapu Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym Prezydent Andrzej Duda oraz uczestnicy ostatniego etapu Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym Spotkanie z Pałacu Prezydenckim Spotkanie z Pałacu Prezydenckim Prezydent Andrzej Duda oraz uczestnicy ostatniego etapu Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym Prezydent Andrzej Duda oraz uczestnicy ostatniego etapu Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym Spotkanie z Pałacu Prezydenckim Prezydent Andrzej Duda oraz uczestnicy ostatniego etapu Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym Prezydent Andrzej Duda oraz uczestnicy ostatniego etapu Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

„20 lat Polski w NATO. Polskie doświadczenia z członkostwa. Przyszłość sojuszu” – to temat spotkania Prezydenta Andrzeja Dudy z uczestnikami ostatniego etapu tegorocznej edycji Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. Prezydent przyznał, że sam przed laty uczestniczył w tej olimpiadzie i bardzo mile to wspomina. – Pamiętam, jak wiele mi ona dała i jak bardzo mobilizowała do nauki – wspominał Andrzej Duda, dziękując ponad setce młodych ludzi za przyjęcie zaproszenia do Pałacu Prezydenckiego. 

 

– Nie ukrywam, że, niezależnie od tego, jakie macie poglądy, bardzo na Was liczę – podkreślił Prezydent. –  Potrzebujemy ambitnych, inteligentnych, łaknących wiedzy i doskonale przygotowanych ludzi o bardzo różnym spektrum poglądów. Jak wiadomo, w demokracji władza się zmienia: raz większość społeczeństwa wybiera jedną partię, innym razem drugą i nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Ważne, by po każdej stronie znajdowały się osoby nastawione patriotycznie i dobrze przygotowane do pełnienia wysokich funkcji publicznych. 

 

W Olimpiadzie co roku bierze udział ok. 20 tysięcy uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. W najbliższą niedzielę zaplanowano finał tegorocznej edycji.

 

Konkurs organizowany jest na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej przez Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego. Jednym z jego założeń jest rozbudzenie zainteresowania życiem społeczno-politycznym kraju i świata. 

 

Każdego roku organizację Olimpiady wspierają instytucje publiczne, firmy prywatne, partie polityczne, fundując nagrody oraz stypendia dla laureatów. Prezydent objął konkurs honorowym patronatem. Podczas ubiegłorocznego finału KPRP ufundowała dla zwycięzcy nagrodę specjalną (laptop), a Andrzej Duda spotkał się z laureatami.
 

I w tym roku KPRP ufundowała nagrodę specjalną (laptop), który zostanie wręczony 7 kwietnia 2019 r.
 
 
Poleć znajomemu