Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Niedziela, 14 kwietnia 2019

Para Prezydencka przyjęła palmę wielkanocną od delegacji sołtysów

  |   Para Prezydencka przyjęła palmę wielkanocną od delegacji sołtysów Para Prezydencka przyjęła palmę wielkanocną od delegacji sołtysów Para Prezydencka przyjęła palmę wielkanocną od delegacji sołtysów Para Prezydencka przyjęła palmę wielkanocną od delegacji sołtysów Para Prezydencka przyjęła palmę wielkanocną od delegacji sołtysów Para Prezydencka przyjęła palmę wielkanocną od delegacji sołtysów Para Prezydencka przyjęła palmę wielkanocną od delegacji sołtysów

Prezydent Andrzej Duda z Małżonką Agatą Kornhauser-Dudą przyjęli tradycyjną palmę wielkanocną od delegacji sołtysów – reprezentantów wszystkich polskich województw. Palma stanowi formę podziękowania za dar flag państwowych, które w ubiegłym roku z inicjatywy Pary Prezydenckiej zostały przekazane do sołectw w całym kraju w związku z obchodami stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Mierzącą ponad dziesięć metrów palmę zdobią tysiące różnokolorowych kwiatów. Zwieńczenie palmy wykonano w barwach flagi państwowej Rzeczypospolitej.

 

Delegacja sołtysów gościła w Pałacu Prezydenckim w czwartek. 


W tradycji chrześcijańskiej palma jest symbolem zwycięstwa, radości i nadziei. Wiąże się z uroczystym wjazdem Chrystusa do Jerozolimy, kiedy to ludzie powiewali unoszonymi w dłoniach gałązkami palmowymi. Wydarzenie to dało nazwę Niedzieli Palmowej.

 

Poleć znajomemu