Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Środa, 17 kwietnia 2019

Prezydent spotkał się z przedstawicielkami grupy „STOP Dyskryminacji Samotnych Matek”

  |   Pałac Prezydencki. Spotkanie Andrzeja Dudy z z przedstawicielkami grupy „STOP Dyskryminacji Samotnych Matek” Pałac Prezydencki. Spotkanie Andrzeja Dudy z z przedstawicielkami grupy „STOP Dyskryminacji Samotnych Matek” Pałac Prezydencki. Spotkanie Andrzeja Dudy z z przedstawicielkami grupy „STOP Dyskryminacji Samotnych Matek”

Prezydent zaprosił do Pałacu Prezydenckiego przedstawicielki grupy „STOP Dyskryminacji Samotnych Matek”, które wystosowały do niego list otwarty.

Kobiety chcą doprecyzowania definicji „samotnej matki” i podniesienia kryterium dochodowego, uprawniającego do pobierania świadczenia z Funduszu Alimentacyjnego oraz 500+.

– Wszystkie te kwestie zostały poruszone podczas dzisiejszej rozmowy – zapewnił prezydencki rzecznik Błażej Spychalski, który razem z minister Haliną Szymańską, Szefem KPRP towarzyszyli Prezydentowi podczas spotkania.

Błażej Spychalski zaznaczył również, że niektóre z tych spraw „są skomplikowane legislacyjnie, czasem bardzo trudne do rozwiązania, co podkreślały także autorki listu”. –Ale trzeba podjąć to wyzwanie – akcentował. 


– Ustalono, że w czerwcu odbędzie się specjalne posiedzenie sekcji Narodowej Rady Rozwoju, podczas którego poruszone zostaną problemy samotnych matek – zapowiedział minister. Jak dodał: – Prezydentowi ogromnie zależy na tym, żeby przedstawicielki tego środowiska uczestniczyły w tym spotkaniu.

 

Minister podkreślił także, że jeden z postulatów już został spełniony – od 1 lipca 2019 roku program „Rodzina 500+” ma objąć wszystkie dzieci do 18. roku życia bez kryterium dochodowego. 

 

 

 

 

 

  

 

 

Poleć znajomemu