przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Środa, 17 kwietnia 2019

Wielkanocne spotkanie Prezydenta z żołnierzami i pracownikami wojska

  |   Wielkanocne spotkanie Prezydenta z żołnierzami i pracownikami wojska Wielkanocne spotkanie Prezydenta z żołnierzami i pracownikami wojska Wielkanocne spotkanie Prezydenta z żołnierzami i pracownikami wojska Wielkanocne spotkanie Prezydenta z żołnierzami i pracownikami wojska Wielkanocne spotkanie Prezydenta z żołnierzami i pracownikami wojska Wielkanocne spotkanie Prezydenta z żołnierzami i pracownikami wojska Wielkanocne spotkanie Prezydenta z żołnierzami i pracownikami wojska Wielkanocne spotkanie Prezydenta z żołnierzami i pracownikami wojska Wielkanocne spotkanie Prezydenta z żołnierzami i pracownikami wojska Wielkanocne spotkanie Prezydenta z żołnierzami i pracownikami wojska

Polacy bardzo się cieszą, kiedy widzą polskich żołnierzy - mówił Prezydent Andrzej Duda, który z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych spotkał się z żołnierzami i pracownikami wojska.

Zobacz także: „Chcemy, żeby uzbrojenie armii było najlepsze”

 

Prezydentowi podczas wizyty w 1. Bazie Lotnictwa Transportowego w Warszawie towarzyszył minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak oraz szef BBN Paweł Soloch.


- W wielu miejscach słyszę, że ludzie są dumni z naszych żołnierzy, że są dumni z polskiego wojska – mówił Andrzej Duda, podkreślając, że nasze społeczeństwo wysoko ceni polskiego żołnierza, wojsko i „etos, który jest w naszej armii, i który jest dla niej tak ważny”. - Wierzcie mi Państwo, Polacy bardzo się cieszą, kiedy widzą polskich żołnierzy. Oddychają z ulgą, kiedy żołnierze przyjeżdżają do ich wioski, do ich miejscowości, gdzie ich dawno nie widziano. Eleganccy, dobrze wyposażeni – akcentował.

 


Jak dodał, jego wolą jest, by żołnierze służyli nie tylko jak najlepiej osobiście, ale też w jak najlepszych warunkach.

 

- Zapewniam, że razem z panem Ministrem czynimy wszystko, żeby polskie służby miały jak najlepiej – oświadczył Prezydent. Dodał, że dotyczy to nie tylko uposażenia, ale też tego, „żeby polski żołnierz mógł służyć i bronić Rzeczypospolitej jak najbezpieczniej, czyli żeby był wyposażony w jak najnowocześniejszy sprzęt”.

 

Jak dodał, ma nadzieję, że polskie wojsko „będzie coraz bardziej wojskiem XXI wieku, wojskiem NATO na najwyższym światowym poziomie”. - Zobowiązuję się wobec państwa, że będę czynił wszystko ze swojej strony jako zwierzchnik Sił Zbrojnych, żeby tak właśnie było - powiedział.

 

Prezydent wyraził też nadzieję, że Polsce uda się kupić amerykańskie samoloty F-35. - To program bardzo ambitny, bardzo kosztowny. Będziemy negocjowali jak najlepsze warunki w tym zakresie - zapewnił. Dodał, że program samolotu F-35, jest programem „o niezwykłej sile modernizacyjnej” dla polskiego lotnictwa i całej armii.

 

 

 

Zobacz także: Prezydent w Bośni i Hercegowinie [PL/ENG] Życząc żołnierzom, pracownikom wojska oraz ich rodzinom radosnych Świąt Wielkanocnych, Prezydent przypomniał też, że w miniony poniedziałek podobne życzenia przekazał polskim żołnierzom pełniącym służbę w Bośni i Hercegowinie.(AW)

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.