Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 3 marca 2016

Spotkanie prezydenta z przedstawicielami fundacji i organizacji pozarządowych

  |   Spotkanie prezydenta z przedstawicielami fundacji i organizacji pozarządowych Spotkanie prezydenta z przedstawicielami fundacji i organizacji pozarządowych Spotkanie prezydenta z przedstawicielami fundacji i organizacji pozarządowych Spotkanie prezydenta z przedstawicielami fundacji i organizacji pozarządowych Spotkanie prezydenta z przedstawicielami fundacji i organizacji pozarządowych Spotkanie prezydenta z przedstawicielami fundacji i organizacji pozarządowych Spotkanie prezydenta z przedstawicielami fundacji i organizacji pozarządowych

Prezydent Andrzej Duda spotkał się w czwartek w Pałacu Prezydenckim z przedstawicielami fundacji i organizacji pozarządowych: Instytutu Allerhanda, Fundacji Frank Bold, Fundacji Dziennikarskiej „Medium Publiczne”, Stowarzyszenia Młodzi Reformują Polskę, Stowarzyszenia Zmieniamy Koszalin, Forum Obywatelskiego Rozwoju, Fundacji ePaństwo, Fundacji Trans-Fuzja, Stowarzyszenia Ars Legis, Fundacji Instytut Myśli Obywatelskiej im. Stańczyka oraz Klubu Jegiellońskiego.

 

Półtoragodzinna rozmowa dotyczyła dokumentu, podpisanego przez 16 organizacji, zatytułowanego: „Dziesięć tez o naturze konfliktu, potrzebie kompromisu i kierunku reformy Trybunału Konstytucyjnego”.

 

Prezydent RP podkreślił, iż jest otwarty na dialog i konstruktywne propozycje w sprawie reformy sądownictwa konstytucyjnego.

 

Przedstawiciele fundacji i organizacji pozarządowych zapowiedzieli wewnętrzne konsultacje i ewentualne dalsze prace nad konkretnymi postulatami dotyczącymi funkcjonowania Trybunału Konstytucyjnego. 

Poleć znajomemu