Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 20 maja 2019

Ustawa o Narodowej Strategii Onkologicznej podpisana

  |   Prezydent Andrzej Duda podpisał w stołecznym Centrum Onkologii ustawę o Narodowej Strategii Onkologicznej Nowe regulacje wchodzą w życie z inicjatywy Prezydenta RP Prezydent w Centrum Onkologii: To był najwyższy czas, by taki dokument przygotować, by w sposób kompleksowy rozwiązać na przyszłość problem walki z nowotworami Choroby nowotworowe to jedno z największych wyzwań stojących przed polskim systemem opieki zdrowotnej. Stanowią one drugą co do wielkości przyczynę śmierci Polaków

– To był najwyższy czas, by taki dokument przygotować, by w sposób kompleksowy rozwiązać na przyszłość problem walki z nowotworami – oświadczył Prezydent Andrzej Duda tuż po podpisaniu w Centrum Onkologii w Warszawie ustawy o Narodowej Strategii Onkologicznej. Nowe regulacje wchodzą w życie z inicjatywy Prezydenta RP.


 

WYSTĄPIENIE PREZYDENTA >>
 

 

Zobacz także: Prezydencki projekt ustawy o Narodowej Strategii Onkologicznej Ustawa umożliwi opracowanie i przyjęcie Narodowej Strategii Onkologicznej, która – w perspektywie wieloletniej – obejmie wszystkie obszary działań w walce z chorobami nowotworowymi. Jej celem jest obniżenie zachorowalności na choroby nowotworowe, zmniejszenie umieralności z powodu tych chorób oraz poprawę jakości życia chorych i ich rodzin. Dotyczyć będzie profilaktyki, wczesnego wykrywania, diagnostyki i leczenia chorób nowotworowych, w tym także kontroli po leczeniu onkologicznym, rehabilitacji, opieki psychologicznej i opieki paliatywnej.

 

Obejmie też m.in. rozwój edukacji i kształcenia kadr medycznych oraz badania naukowe, dotyczące innowacyjnych metod leczenia chorób nowotworowych, a także poprawę zarządzania zasobami w obszarze onkologii.

Poleć znajomemu