Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Środa, 22 maja 2019

Podsumowanie cyklu konferencji „Perspektywy dla mieszkańców obszarów wiejskich”

  |   Spotkanie w Belwederze podsumowujące cykl konferencji „Perspektywy dla mieszkańców obszarów wiejskich”. Prezydent Andrzej Duda w Belwederze podczas spotkania podsumowującego cykl konferencji „Perspektywy dla mieszkańców obszarów wiejskich”. Prezydent: Mieszkańcy obszarów wiejskich potrzebują rozwoju infrastruktury, dostępu do dobrej edukacji, do szerokopasmowego internetu, wszystkiego, by móc konkurować z mieszkańcami miast. Cykl siedmiu konferencji skierowanych do mieszkańców wsi zorganizowano już w pięciu województwach: wielkopolskim, warmińsko-mazurskim, zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim i lubuskim. Inicjatorem tych spotkań był Prezydent Andrzej Duda. Głównym celem konferencji było przekazanie informacji o aktualnych działaniach i programach pomocowych oferowanych przez rząd mieszkańcom obszarów wiejskich oraz inicjatywach prezydenckich. Konferencja w Belwederze: Szefowa KPRP Halina Szymańska relacjonuje przebieg dotychczasowych spotkań w pięciu województwach. Cykl siedmiu konferencji „Perspektywy dla mieszkańców obszarów wiejskich” został zainicjowany przez Andrzeja Dudę. Konferencja w Belwederze: minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski Konferencja w Belwederze: minister środowiska Henryk Kowalczyk Uczestnicy spotkania w Belwederze podsumowującego cykl konferencji „Perspektywy dla mieszkańców obszarów wiejskich”. Uczestnicy spotkania w Belwederze podsumowującego cykl konferencji „Perspektywy dla mieszkańców obszarów wiejskich”.

– Mieszkańcy obszarów wiejskich potrzebują rozwoju infrastruktury, dostępu do dobrej edukacji, do szerokopasmowego internetu, krótko mówiąc: potrzebują stworzenia takich warunków, by móc konkurować pod względem jakości życia z mieszkańcami dużych miast – mówił Prezydent Andrzej Duda, podsumowując w Belwederze cykl konferencji „Perspektywy dla mieszkańców obszarów wiejskich”. 

 

Prezydent zastrzegł: – Oczywiście na wsi nigdy nie będzie tak, jak w dużym mieście. Ale konkurowanie polega na tym, że obszar wiejski jest w stanie zaoferować takie pozytywne elementy, których nie jest w stanie zaoferować obszar miejski: więcej spokoju, więcej ciszy, więcej czystego powietrza, większy dostęp do rekreacji.

CAŁE WYSTĄPIENIE >>>

 

 

Cykl siedmiu konferencji skierowanych do mieszkańców wsi, które zorganizowano w ostatnich miesiącach w pięciu województwach (wielkopolskim, warmińsko-mazurskim, zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim i lubuskim), został zainicjowany przez Andrzeja Dudę. W przedsięwzięcie zaangażowało się trzynaście ministerstw oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

 

 

Zobacz także: Trwa cykl konferencji „Perspektywy dla mieszkańców obszarów wiejskich” Głównym celem tych spotkań było przekazanie informacji o aktualnych działaniach i programach pomocowych oferowanych przez rząd mieszkańcom obszarów wiejskich oraz inicjatywach prezydenckich. Mowa m.in.: o ustawie o nieodpłatnej pomocy prawnejzmianach w kodeksie prawa cywilnego polegających na likwidacji nieuzasadnionego uprzywilejowania instytucji kredytowych w zakresie możliwości naliczania odsetek od zaległych odsetek oraz projekcie ustawy o realizowaniu usług społecznych przez Centrum Usług Społecznych.

 

Poleć znajomemu