Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 10 czerwca 2019

Studenci z USA na spotkaniu z Prezydentem [PL/ENG]

  |   Studenci z USA przebywają w Polsce w ramach Stażu Prezydenckiego To już trzecia edycja stażu organizowanego przez Kancelarię Prezydenta RP we współpracy z Polsko-Słowiańską Federalną Unią Kredytową oraz General Electric Company Uczestnicy Stażu mają możliwość spotkania z przedstawicielami instytucji państwowych w tym m.in. Senatu, Ministerstwa Spraw Zagranicznych czy Ministerstwa Rozwoju i Inwestycji Program Stażu przewiduje również program prezentujący bogactwo dziedzictwa kulturowego Polski i potencjał turystyczny Prezydent: Chciałbym, żebyście uważali Polskę za państwo wartościowe, zwłaszcza wartościowe w ludzi, z którymi warto utrzymywać dobre relacje To państwo jesteście tym młodym pokoleniem, które za kilka lat zacznie kształtować Stany Zjednoczone – mówił Andrzej Duda Prezydent podkreślał przy tej okazji wagę relacji polsko-amerykańskich Przypomniał, że Stany stoją na straży bezpieczeństwa w Polsce, bo funkcjonuje tu ok 4,2 tys. amerykańskich żołnierzy. – Mam nadzieję, że będzie ich więcej – dodał Jedna ze stażystek Courtney Kelley z Purdue University dziękowała w imieniu kolegów i koleżanek za zorganizowanie stażu Młodzież w trakcie stażu zwiedza wybrane miasta Polski, poznając polską tradycję i kulturę Studenci z USA na spotkaniu z Prezydentem

Chciałbym, żebyście uważali Polskę za państwo wartościowe, zwłaszcza wartościowe w ludzi, z którymi warto utrzymywać dobre relacje  mówił Prezydent Andrzej Duda podczas spotkania ze studentami z USA, którzy biorą udział w 3. edycji Stażu Prezydenckiego.

CAŁE WYSTĄPIENIE>>

 

Zobacz także: Ruszyła trzecia edycja Stażu Prezydenckiego w Polsce dla studentów z USA Program Stażu ma pomóc amerykańskim studentom oraz ich kolegom mającym polskie pochodzenie w zdobyciu doświadczenia zawodowego poprzez wizyty studyjne w wiodących spółkach skarbu państwa i międzynarodowych firmach prywatnych w Polsce.

ENGLISH VERSION>>

 

 

 

Prezydent wspomniał o swojej wizycie w USA, która rozpoczyna się w tym tygodniu. Zaznaczył, że zależy mu na tym, żeby „tak, jak w Stanach Zjednoczonych, w Polsce też poprzeczka była stawiana wysoko” oraz żeby „współpraca pomiędzy naszymi państwami się rozwijała”.

 

                                                                           _____________

To już trzecia edycja Stażu Prezydenckiego, realizowanego przez Kancelarię Prezydenta RP we współpracy z Polsko-Słowiańską Federalną Unią Kredytową oraz General Electric Company i jej spółką-córką: General Electric Company Polska Sp. z o.o.

 

Poleć znajomemu