przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Wtorek, 11 czerwca 2019

Inauguracja Warsaw Humanitarian Expo 2019 [PL/ENG]

  |   Wystąpienie Prezydenta RP podczas inauguracji Warsaw Humanitarian Expo w Nadarzynie Prezydent: Możemy się poszczycić przeznaczaniem już przeszło 2,5 miliarda złotych co roku na pomoc rozwojową. Warszawskie Targi Humanitarne to przestrzeń, w której mogą się spotkać przedstawiciele sektora prywatnego, państwowego, organizacji międzynarodowych oraz pozarządowych. Prezydent: Współpraca biznesu z sektorem rządowym oraz organizacjami międzynarodowymi stwarza ogromne perspektywy i powinna być w przyszłości dalej rozwijana. Prezydent: W Polsce mamy innowacyjne firmy, które wytwarzają zaawansowane produkty bardzo potrzebne w udzielaniu pomocy humanitarnej, takie jak domy modułowe, drony czy żywność terapeutyczną. Humanitarian Expo to pionierska w Europie Środkowo-Wschodniej inicjatywa, pozwalająca na zaprezentowanie oferty, która może być wykorzystana w działaniach humanitarnych i rozwojowych. Targi w Nadarzynie odbywają się pod Honorowym Patronatem Prezydenta RP. Prezydent i Nela, autorka dziecięcych książek podróżniczych oraz programów telewizyjnych. Humanitarian Expo to pionierska w Europie Środkowo-Wschodniej inicjatywa, pozwalająca na zaprezentowanie oferty, która może być wykorzystana w działaniach humanitarnych i rozwojowych.

– W Polsce mamy wspaniałe i innowacyjne firmy, które wytwarzają zaawansowane produkty bardzo potrzebne w udzielaniu pomocy humanitarnej, takie jak domy modułowe, drony czy żywność terapeutyczną. Niestety, często firmy działając w sektorach wyjątkowo ważnych dla niesienia pomocy, jak logistyka, komunikacja czy ochrona żywności nie zdają sobie sprawy jak bardzo ich zaangażowanie może być i jest potrzebne – mówił Prezydent Andrzej Duda podczas inauguracji Międzynarodowych Targów Pomocy Humanitarnej i Rozwojowej Warsaw Humanitarian Expo 2019 w Nadarzynie pod Warszawą. CAŁE WYSTĄPIENIE >>>

ENGLISH VERSION >>>

 

 

Targi odbywają się pod Honorowym Patronatem Prezydenta RP. 

 

 

Humanitarian Expo to pionierska w Europie Środkowo-Wschodniej inicjatywa, pozwalająca na zaprezentowanie oferty, która może być wykorzystana w działaniach humanitarnych i rozwojowych. Dla biznesu to szansa na wejście na globalny rynek dostaw na rzecz pomocy humanitarnej wart 18 mld USD w skali roku.

 

Aktywność polskich firm na rynku projektów i zamówień systemu Narodów Zjednoczonych jest obecnie znikoma. Udział polskiego sektora prywatnego w realizacji projektów ONZ o wartości 18,7 mld dol. (w 2017 r.) utrzymuje się na poziomie 0,01 proc. Daje to Polsce zaledwie 166 miejsce na 193 kraje członkowskie ONZ.

 

 
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.