Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 11 czerwca 2019

Inauguracja Warsaw Humanitarian Expo 2019 [PL/ENG]

  |   Wystąpienie Prezydenta RP podczas inauguracji Warsaw Humanitarian Expo w Nadarzynie Prezydent: Możemy się poszczycić przeznaczaniem już przeszło 2,5 miliarda złotych co roku na pomoc rozwojową. Warszawskie Targi Humanitarne to przestrzeń, w której mogą się spotkać przedstawiciele sektora prywatnego, państwowego, organizacji międzynarodowych oraz pozarządowych. Prezydent: Współpraca biznesu z sektorem rządowym oraz organizacjami międzynarodowymi stwarza ogromne perspektywy i powinna być w przyszłości dalej rozwijana. Prezydent: W Polsce mamy innowacyjne firmy, które wytwarzają zaawansowane produkty bardzo potrzebne w udzielaniu pomocy humanitarnej, takie jak domy modułowe, drony czy żywność terapeutyczną. Humanitarian Expo to pionierska w Europie Środkowo-Wschodniej inicjatywa, pozwalająca na zaprezentowanie oferty, która może być wykorzystana w działaniach humanitarnych i rozwojowych. Targi w Nadarzynie odbywają się pod Honorowym Patronatem Prezydenta RP. Prezydent i Nela, autorka dziecięcych książek podróżniczych oraz programów telewizyjnych. Humanitarian Expo to pionierska w Europie Środkowo-Wschodniej inicjatywa, pozwalająca na zaprezentowanie oferty, która może być wykorzystana w działaniach humanitarnych i rozwojowych.

– W Polsce mamy wspaniałe i innowacyjne firmy, które wytwarzają zaawansowane produkty bardzo potrzebne w udzielaniu pomocy humanitarnej, takie jak domy modułowe, drony czy żywność terapeutyczną. Niestety, często firmy działając w sektorach wyjątkowo ważnych dla niesienia pomocy, jak logistyka, komunikacja czy ochrona żywności nie zdają sobie sprawy jak bardzo ich zaangażowanie może być i jest potrzebne – mówił Prezydent Andrzej Duda podczas inauguracji Międzynarodowych Targów Pomocy Humanitarnej i Rozwojowej Warsaw Humanitarian Expo 2019 w Nadarzynie pod Warszawą. CAŁE WYSTĄPIENIE >>>

ENGLISH VERSION >>>

 

 

Targi odbywają się pod Honorowym Patronatem Prezydenta RP. 

 

 

Humanitarian Expo to pionierska w Europie Środkowo-Wschodniej inicjatywa, pozwalająca na zaprezentowanie oferty, która może być wykorzystana w działaniach humanitarnych i rozwojowych. Dla biznesu to szansa na wejście na globalny rynek dostaw na rzecz pomocy humanitarnej wart 18 mld USD w skali roku.

 

Aktywność polskich firm na rynku projektów i zamówień systemu Narodów Zjednoczonych jest obecnie znikoma. Udział polskiego sektora prywatnego w realizacji projektów ONZ o wartości 18,7 mld dol. (w 2017 r.) utrzymuje się na poziomie 0,01 proc. Daje to Polsce zaledwie 166 miejsce na 193 kraje członkowskie ONZ.

 

 
Poleć znajomemu