Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 28 czerwca 2019

Para Prezydencka gościła japońską Parę Książęcą [PL/ENG]

  |   Pałac Prezydencki | Ceremonia powitania Jego Cesarskiej Wysokości Księcia Akishino z Jej Cesarską Wysokością Księżną Akishino przez Prezydenta i Pierwszą Damę Pałac Prezydencki | Ceremonia powitania Jego Cesarskiej Wysokości Księcia Akishino z Jej Cesarską Wysokością Księżną Akishino przez Prezydenta i Pierwszą Damę Pałac Prezydencki | Ceremonia powitania Jego Cesarskiej Wysokości Księcia Akishino z Jej Cesarską Wysokością Księżną Akishino przez Prezydenta i Pierwszą Damę Pałac Prezydencki | Ceremonia powitania Jego Cesarskiej Wysokości Księcia Akishino z Jej Cesarską Wysokością Księżną Akishino przez Prezydenta i Pierwszą Damę Pałac Prezydencki | Ceremonia powitania Jego Cesarskiej Wysokości Księcia Akishino z Jej Cesarską Wysokością Księżną Akishino przez Prezydenta i Pierwszą Damę Pałac Prezydencki | Ceremonia powitania Jego Cesarskiej Wysokości Księcia Akishino z Jej Cesarską Wysokością Księżną Akishino przez Prezydenta i Pierwszą Damę Pałac Prezydencki | Ceremonia powitania Jego Cesarskiej Wysokości Księcia Akishino z Jej Cesarską Wysokością Księżną Akishino przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z Małżonką Rozmowa Prezydenta Andrzeja Dudy i Pierwszej Damy z japońską Parą Książęcą Rozmowa Prezydenta Andrzeja Dudy i Pierwszej Damy z japońską Parą Książęcą Rozmowa Prezydenta Andrzeja Dudy i Pierwszej Damy z japońską Parą Książęcą Spotkanie Prezydenta RP z Jego Cesarską Wysokością Księciem Akishino Spotkanie Prezydenta RP z Jego Cesarską Wysokością Księciem Akishino Pary Książęca i Prezydencka w Pałacu Prezydenckim Pary Książęca i Prezydencka w Pałacu Prezydenckim Śniadanie wydane przez Prezydenta RP i Małżonkę na cześć japońskiej Pary Książęcej Pożeganie Jego Cesarskich Wysokości Pożeganie Jego Cesarskich Wysokości Pożeganie Jego Cesarskich Wysokości Pożeganie Jego Cesarskich Wysokości Spotkanie w Teatrze Narodowym, gdzie wystawiono spektakl tradycyjnego japońskiego teatru No Spektakl w Teatrze Narodowym Spotkanie z aktorami w Teatrze Narodowym Spotkanie w Teatrze Narodowym, gdzie wystawiono spektakl tradycyjnego japońskiego teatru No Belweder | Pożegnanie japońskiej Pary Książęcej, która w poniedziałek 1 lipca zakończyła wizytę w Polsce Belweder | Pożegnanie japońskiej Pary Książęcej, która w poniedziałek 1 lipca zakończyła wizytę w Polsce

Prezydent Andrzej Duda i Pierwsza Dama przyjęli w Pałacu japońskiego następcę tronu Księcia Akishino z małżonką Księżną Kiko. Wizyta Pary Książęcej w Polsce odbywa się z okazji 100. rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych między naszymi krajami. 

 

ENGLISH VERSION >>> 

 

Przed południem na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego odbyła się ceremonia oficjalnego powitania Pary Książęcej. Wcześniej Jego Cesarska Wysokość Książę Fumihito oraz Jej Cesarska Wysokość Księżna Kiko złożyli wieniec na Grobie Nieznanego Żołnierza.

 

 

Później odbyła się rozmowa Prezydenta Andrzeja Dudy i Pierwszej Damy z Księciem Fumihito i Księżną Kiko. Z okazji wizyty polska Para Prezydencka wydała także oficjalne śniadanie na cześć Ich Cesarskich Wysokości. 

 

 

Wieczorem w Teatrze Narodowym Para Prezydencka i Para Książęca obejrzały spektakl teatru No, a potem spotkały się z aktorami. Spektakl wystawiono z okazji jubileuszu stulecia dwustronnych stosunków dyplomatycznych. Cesarstwo Japonii było pierwszym krajem z Azji, a piątym na świecie, który uznał rząd Premiera Ignacego Paderewskiego. 

 

 

Podróż do Polski to pierwszy zagraniczny wyjazd członków rodziny cesarskiej od czasu, gdy 1 maja na chryzantemowym tronie zasiadł Cesarz Naruhito, starszy brat Księcia Fumihito.

 

W czasie pobytu w Warszawie japońska Para Książęca mieszkała w Belwederze, który specjalnie na tę okazję został udostępniony przez Prezydenta Andrzeja Dudę. W poniedziałek (1 lipca) po południu odbyła się tu ceremonia oficjalnego pożegnania Księcia i Księżnej.

 

 

Poleć znajomemu