przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Środa, 9 marca 2016

Posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego

  |   Posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego Posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego Posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego Posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego Posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego Posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego Posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego Posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego Briefing Prezydenta RP po posiedzeniu RBN Briefing Prezydenta RP po posiedzeniu RBN Briefing Prezydenta RP po posiedzeniu RBN Briefing Prezydenta RP po posiedzeniu RBN Briefing Prezydenta RP po posiedzeniu RBN

W środę odbyło się pierwsze posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego, któremu przewodniczył prezydent Andrzej Duda. Tematem spotkania były główne, aktualne problemy związane z bezpieczeństwem kraju.

 

– Posiedzenie było bardzo merytoryczne, odbyła się rzeczowa dyskusja na najważniejsze tematy dotyczące dzisiaj bezpieczeństwa Polski i naszych obywateli – powiedział prezydent Andrzej Duda w oświadczeniu po posiedzeniu. - Wszystkie głosy w dyskusji były bardzo ciekawe i bardzo wartościowe, oceniam to spotkanie jako bardzo dobre – podkreślił prezydent.

 

Zwrócił uwagę, że spotkanie było objęte klauzulą tajności, wobec czego nie może ujawniać szczegółów. 


– Cieszy mnie się, że w tej formule jest miejsce na merytoryczną i konstruktywną debatę – zaznaczył. Prezydent podkreślił fakt, że w podstawowych sprawach związanych z bezpieczeństwem Polski stanowisko całej sceny politycznej jest absolutnie jednorodne. – Jeżeli chodzi o  kierunki, w jakich powinniśmy podążać i powinna być realizowana nasza polityka, nie ma dzisiaj zasadniczych sprzeczności na scenie politycznej– dodał.


Andrzej Duda podziękował za udział w spotkaniu premier Beacie Szydło, przedstawicielom wszystkich ugrupowań i ministrom. Zapowiedział, że posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Narodowego będą zwoływane, bo dzisiejsze pokazało, że mają one charakter konstruktywny i są potrzebne. Przypomniał, że w nadchodzących miesiącach mamy istotne dla naszego kraju i dla naszego bezpieczeństwa wydarzenia (Szczyt NATO w Warszawie i Światowe Dni Młodzieży) i w związku z tym jest prawdopodobne, że RBN zbierze się w tym roku jeszcze niejeden raz.
 

 

W spotkaniu wzięli udział premier Beata Szydło oraz szefowie wszystkich ugrupowań politycznych reprezentowanych w parlamencie: PiS - Jarosław Kaczyński, PO - Grzegorz Schetyna, Kukiz'15 - Paweł Kukiz, Nowoczesna - Ryszard Petru i PSL - Władysław Kosiniak-Kamysz.

 

W skład RBN wchodzą także: marszałek Sejmu Marek Kuchciński, marszałek Senatu Stanisław Karczewski, minister obrony narodowej Antoni Macierewicz, minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski, minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak, szefowa Kancelarii Prezydenta Małgorzata Sadurska oraz sekretarz Rady, szef BBN Paweł Soloch. Zobacz także: Posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego - 9 marca

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.