Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 15 lipca 2019

1. edycja projektu „Polska jest w Tobie”

  |   Uczestnicy 1. edycji projektu „Polska jest w Tobie” spotkali się z Parą Prezydencką. Prezydent RP objął projekt „Polska jest w Tobie” Honorowym Patronatem. – To dla nas bardzo ważne, że jest wspólnota Polaków rozsianych po całym świecie, którzy mają polskie korzenie – mówił Prezydent. – Bardzo nam zależy, żebyśmy byli razem, żebyśmy mieli to niezwykłe poczucie wspólnoty – mówił Prezydent. Uczestnicy programu będą poznawać historię Polski, uczyć się języka i odwiedzać ciekawe miejsca. Uczestnicy 1. edycji projektu „Polska jest w Tobie” spotkali się z Parą Prezydencką. – Bardzo jesteśmy szczęśliwi i dumni, że do nas przyjechaliście, że się czujecie Polakami – mówił Prezydent. Młodzież polskiego pochodzenia będzie poznawać kraj swoich przodków. Projekt „Polska jest w Tobie” powstał we współpracy Kancelarii Prezydenta z Senatem RP, MSZ, MEN, LOT i Centrum Myśli Jana Pawła II. Operatorami projektu są Fundacja „Pomoc Polakom na Wschodzie” oraz Stowarzyszenie „Wspólnota Polska”. Uczestnicy 1. edycji projektu „Polska jest w Tobie” spotkali się z Parą Prezydencką. Uczestnicy 1. edycji projektu „Polska jest w Tobie” spotkali się z Parą Prezydencką. Uczestnicy 1. edycji projektu „Polska jest w Tobie” spotkali się z Parą Prezydencką. Uczestnicy 1. edycji projektu „Polska jest w Tobie” spotkali się z Parą Prezydencką. Uczestnicy 1. edycji projektu „Polska jest w Tobie” spotkali się z Parą Prezydencką.

Para Prezydencka spotkała się z uczestnikami 1. edycji projektu „Polska jest w Tobie”, którego celem jest zapoznanie młodzieży polskiego pochodzenia z tradycjami i zwyczajami kraju przodków. – Jesteśmy bardzo dumni i szczęśliwi, że czujecie Polakami – akcentował Prezydent Andrzej Duda. – To dla nas bardzo ważne, że jest wspólnota Polaków rozsianych po całym świecie, którzy mają polskie korzenie – zaznaczył. Ocenił również, że dziś żyjemy i współtworzymy Polskę, która jest Polską marzeń.

 

– Bardzo nam zależy, żebyśmy byli razem, żebyśmy mieli to niezwykłe poczucie wspólnoty – mówił Prezydent. – Wierzę w to głęboko, że pobyt w Polsce i, mam nadzieję, kiedyś następne, spowodują, że będziecie czuli, że ta ojczyzna jest także i tutaj – zaznaczył.  CAŁE WYSTĄPIENIE >>>

 

 

 

 

Podczas pobytu w Polsce uczestnicy programu będą mieli możliwość poznania historii Polski, nauki języka polskiego, odwiedzenia ciekawych miejsc oraz spotkania z osobami ze świata polityki, kultury i biznesu. Do udziału w programie została zaproszona młodzież polskiego pochodzenia z USA, Brazylii, Argentyny, Kazachstanu, Rosji, Łotwy, Białorusi, Francji, Irlandii, Belgii i Włoch.

 

Projekt „Polska jest w Tobie”, pod Honorowym Patronatem Prezydenta RP, powstał we współpracy Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z Senatem RP, Ministerstwem Spraw Zagranicznych, Ministerstwem Edukacji Narodowej, Polskimi Liniami Lotniczymi LOT oraz Centrum Myśli Jana Pawła II. Operatorami projektu są Fundacja „Pomoc Polakom na Wschodzie” oraz Stowarzyszenie „Wspólnota Polska”.

Poleć znajomemu