Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 16 lipca 2019

Wizyta Prezydenta Litwy [PL/ENG]

  |   Ceremonia oficjalnego powitania litewskiej Pary Prezydenckiej Jest to pierwsza oficjalna zagraniczna wizyta zaprzysiężonego w piątek Gitanasa Nausėdy Ceremonia oficjalnego powitania na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego Ceremonia oficjalnego powitania na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego Program wizyty przewiduje zarówno rozmowy „w cztery oczy”, jak i rozmowy plenarne delegacji pod przewodnictwem Prezydentów Przywódcy rozmawiać będą m.in. na tematy dotyczące relacji dwustronnych, kwestii bezpieczeństwa, relacji transatlantyckich, współpracy na szczeblu regionalnym Jest to pierwsza oficjalna zagraniczna wizyta zaprzysiężonego w piątek Gitanasa Nausėdy Jest to pierwsza oficjalna zagraniczna wizyta zaprzysiężonego w piątek Gitanasa Nausėdy Jest to pierwsza oficjalna zagraniczna wizyta zaprzysiężonego w piątek Gitanasa Nausėdy Jest to pierwsza oficjalna zagraniczna wizyta zaprzysiężonego w piątek Gitanasa Nausėdy Ceremonia oficjalnego powitania na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego Ceremonia oficjalnego powitania na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego Ceremonia oficjalnego powitania na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego Ceremonia oficjalnego powitania na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego Ceremonia oficjalnego powitania na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego Prezydent Andrzej Duda z Małżonką i goszcząca w Pałacu litewska Para Prezydencka Spotkanie „w cztery oczy” Prezydentów Spotkanie „w cztery oczy” Prezydentów Rozmowy polskiej i litewskiej delegacji pod przewodnictwem Andrzeja Dudy i Gitanasa Nausėdy Konferencja prasowa Prezydentów Polski i Litwy – Wizyta Prezydenta Litwy to dla nas ważny znak przyjaźni – powiedział Andrzej Duda Andrzej Duda podziękował podziękował, że pierwsze kroki – w ramach współpracy międzynarodowej i polityki zagranicznej – Prezydent Litwy skierował do Polski Rozmowy Prezydentów dotyczyły współpracy w ramach Unii Europejskiej Innym tematem rozmów była współpraca w ramach państw Trójmorza i rozwoju infrastruktury pomiędzy Polską a Litwą Andrzej Duda poinformował, że zaprosił Prezydenta Litwy na obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej Zaproszenie – jak mówił Andrzej Duda – spotkało się z pozytywną odpowiedzią Gitanasa Nausėdy Prezydent Andrzej Duda z Małżonką pożegnali litewską Parę Prezydencką. Pożegnanie gości odbyło z konną asystą honorową Prezydent Andrzej Duda z Małżonką pożegnali litewską Parę Prezydencką. Pożegnanie gości odbyło z konną asystą honorową Prezydent Andrzej Duda z Małżonką pożegnali litewską Parę Prezydencką Prezydent Andrzej Duda z Małżonką pożegnali litewską Parę Prezydencką

– Wizyta Prezydenta Litwy to dla nas ważny znak przyjaźni – powiedział Prezydent Polski Andrzej Duda po spotkaniu z Gitanasem Nausėdą. Wizyta w Warszawie jest pierwszą podróżą zagraniczną nowego Prezydenta Litwy. 

ENGLISH VERSION >>>

 

Litewską Parę Prezydencką na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego przywitali Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda. Następnie odbyły się rozmowy Par Prezydenckich, spotkanie „w cztery oczy” oraz rozmowy delegacji. 

 

 

 

Na wspólnej konferencji prasowej Andrzej Duda poinformował, że rozmowy dotyczyły współpracy w ramach Unii Europejskiej. Innym tematem była współpraca w ramach państw Trójmorza i rozwoju infrastruktury pomiędzy Polską a Litwą. Andrzej Duda wymienił inwestycje transportowe: kolejową Rail Baltica oraz drogowe Via Carpatia i Via Baltica. CAŁA WYPOWIEDŹ >>>


Zobacz także: Prezydent Litwy we wtorek z wizytą w Polsce [PL/ENG] Polski Prezydent relacjonował również, że rozmawiano o trwającej już budowie interkonektora gazowego pomiędzy Polską a Litwą. W kwestii bezpieczeństwa energetycznego Prezydenci poruszyli nie tylko temat przesyłu gazu pomiędzy dwoma państwami, ale także energii elektrycznej.


Andrzej Duda poinformował, że zaprosił Prezydenta Litwy na obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej, co – jak zaznaczył – spotkało się z pozytywną odpowiedzią Gitanasa Nausėdy.

 

 

 

 

 

Poleć znajomemu