Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Środa, 31 lipca 2019

Hołd dla Powstańców Warszawskich [PL/ENG]

  |   W przeddzień 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego oddano hołd Bohaterom przed pomnikiem Powstania W przeddzień 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego oddano hołd Bohaterom przed pomnikiem Powstania W przeddzień 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego oddano hołd Bohaterom przed pomnikiem Powstania W przeddzień 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego oddano hołd Bohaterom przed pomnikiem Powstania Plac Krasińskich | Uroczysta polowa Msza Święta Plac Krasińskich | Uroczysta polowa Msza Święta Plac Krasińskich | Uroczysta polowa Msza Święta Plac Krasińskich | Uroczysta polowa Msza Święta W przeddzień 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego oddano hołd Bohaterom przed pomnikiem Powstania W przeddzień 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego oddano hołd Bohaterom przed pomnikiem Powstania W przeddzień 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego oddano hołd Bohaterom przed pomnikiem Powstania Apel Poległych przed pomnikiem Powstania Warszawskiego Apel Poległych przed pomnikiem Powstania Warszawskiego Apel Poległych przed pomnikiem Powstania Warszawskiego Apel Poległych przed pomnikiem Powstania Warszawskiego Prezydent: Drodzy Powstańcy! Obiecujemy Wam, że nigdy o tej wartości, jaką jest wolna i suwerenna Polska, nigdy nie zapomnimy. Prezydent: Drodzy Powstańcy! Obiecujemy Wam, że nigdy o tej wartości, jaką jest wolna i suwerenna Polska, nigdy nie zapomnimy. Prezydent: Drodzy Powstańcy! Obiecujemy Wam, że nigdy o tej wartości, jaką jest wolna i suwerenna Polska, nigdy nie zapomnimy. Prezydent: Drodzy Powstańcy! Obiecujemy Wam, że nigdy o tej wartości, jaką jest wolna i suwerenna Polska, nigdy nie zapomnimy. Prezydent: Drodzy Powstańcy! Obiecujemy Wam, że nigdy o tej wartości, jaką jest wolna i suwerenna Polska, nigdy nie zapomnimy. Prezydent: Drodzy Powstańcy! Obiecujemy Wam, że nigdy o tej wartości, jaką jest wolna i suwerenna Polska, nigdy nie zapomnimy.

– Chcę podziękować Powstańcom za przesłanie, w którym mówią: dzisiaj o te wartości, za które oddawaliśmy życie, nie trzeba walczyć, ale waszym wielkim obowiązkiem jest budować kraj tak, by trwały. W oczywisty sposób rozumiemy, że tę najważniejszą wartością jest wolna, suwerenna i niepodległa Polska. My tej wartości nigdy nie zatracimy, przyrzekam Wam to – mówił Prezydent podczas Apelu Poległych przed pomnikiem Powstania Warszawskiego.

 

CAŁE WYSTĄPIENIE>>

ENGLISH VERSION>>

 

W przeddzień 75. rocznicy wybuchu zrywu Andrzej Duda wraz z Powstańcami, przedstawicielami władz państwowych i lokalnych oraz mieszkańcami stolicy oddali hołd Bohaterom tamtych wydarzeń.

 

 

 

Apel Poległych i polowa Msza Święta na placu Krasińskich w Warszawie wpisują się w trwające obchody 75. rocznicy Powstania. WIĘCEJ >>>

 

 

 

______________

Powstanie Warszawskie było największą akcją zbrojną podziemia w okupowanej przez Niemców Europie. 1 sierpnia 1944 r. do walki w stolicy przystąpiło ok. 40-50 tys. powstańców. Planowane na kilka dni, trwało ponad dwa miesiące. W czasie walk w Warszawie zginęło ok. 18 tys. powstańców, a 25 tys. zostało rannych. Straty wśród ludności cywilnej były ogromne i wynosiły ok. 180 tys. zabitych. Pozostałych przy życiu mieszkańców Warszawy, ok. 500 tys., wypędzono z miasta, które po Powstaniu zostało niemal całkowicie spalone i zburzone.

 

Poleć znajomemu