Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Środa, 31 lipca 2019

Spotkanie z ministrem spraw zagranicznych Niemiec

  |   Rozmowy w szczególności dotyczyły pamięci historycznej w kontekście 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego oraz zbliżających się obchodów 80. rocznicy wybuchu II WŚ Rozmowy w szczególności dotyczyły pamięci historycznej w kontekście 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego oraz zbliżających się obchodów 80. rocznicy wybuchu II WŚ Rozmowy w szczególności dotyczyły pamięci historycznej w kontekście 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego oraz zbliżających się obchodów 80. rocznicy wybuchu II WŚ Rozmowy w szczególności dotyczyły pamięci historycznej w kontekście 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego oraz zbliżających się obchodów 80. rocznicy wybuchu II WŚ

Prezydent Andrzej Duda spotkał się z ministrem spraw zagranicznych Niemiec Heiko Maasem, który przyjechał do Warszawy w związku z 75. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego.

 

Rozmowy dotyczyły kwestii bilateralnych, w szczególności pamięci historycznej w kontekście uhonorowania bieżącej rocznicy oraz zbliżających się obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej, na których obecny będzie Prezydent RFN Frank Walter Steinmeier.

 

Politycy omówili także sprawy bieżące w zakresie polityki europejskiej i międzynarodowej.

 

Wieczorem Prezydent Duda i Minister Maas wspólnie wezmą udział w mszy polowej pod Pomnikiem Powstania Warszawskiego i oddadzą hołd poległym.

 

Poleć znajomemu