przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Sobota, 12 marca 2016

Papież Franciszek z wizytą pasterską w Polsce od 27 do 31 lipca

  |   Konferencja w siedzibie sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie Konferencja w siedzibie sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie Konferencja w siedzibie sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie Konferencja w siedzibie sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie Konferencja w siedzibie sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie Konferencja w siedzibie sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie Konferencja w siedzibie sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie Konferencja w siedzibie sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie Konferencja w siedzibie sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie

 Z okazji najbliższego Światowego Dnia Młodzieży, który będzie obchodzony w Krakowie, oraz na zaproszenie Najwyższych Władz Rzeczypospolitej Polskiej i polskich Biskupów, Jego Świątobliwość Papież Franciszek uda się z pasterską wizytą do Polski w dniach od 27 do 31 lipca 2016 roku. 

 

W sobotę Warszawie komunikat o planowanej wizycie Franciszka w Polsce odczytał nuncjusz apostolski w Polsce abp Celestino Migliore. W konferencji uczestniczyła także Szefowa Kancelarii Prezydenta Małgorzata Sadurska.


Minister Sadurska podkreślała, że prezydent Andrzej Duda oczekuje na wizytę Ojca Świętego i jako głowa państwa w imieniu Polaków z radością powita go na naszej ziemi. - Dzisiejszy świat wymaga pogłębionego dialogu poświęconego współczesnym wyzwaniom, głos Ojca św. zawsze ma szczególne znaczenie - powiedziała. Dodała, że głos ten jest istotny w sprawach dotyczących pokoju na świecie i godności człowieka - w wymiarze duchowym i społecznym.


Małgorzata Sadurska podkreśliła, że prezydent cieszy się też z tego, iż do Polski przyjedzie tak wielu młodych z całego świata i ma nadzieję, że ich głos "będzie przesłaniem pokoju i dialogu".


Sekretarz generalny KEP bp Artur Miziński poinformował, że do spotkania papieża z prezydentem dojdzie na Wawelu; zapowiedział też mszę dziękczynną za chrzest Polski, która odbędzie się na Jasnej Górze pod przewodnictwem papieża, w obecności prezydenta, premier i parlamentarzystów. (inf. własna, PAP)

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.