Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 2 września 2019

Wizyta Wiceprezydenta USA w Polsce

  |   Polska Para Prezydencka wita Wiceprezydenta USA Michaela Pence'a i Karen Pance. Michael Pence z Małżonką przybył do Warszawy już w niedzielę. Tego dnia wzięli udział w obchodach 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Powitanie na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego w Warszawie. Wiceprezydent USA Michael Pence i jego Małżonka Karen Pence oraz Prezydent RP Andrzej Duda i Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda. Wiceprezydent USA Michael Pence i jego Małżonka Karen Pence oraz Prezydent RP Andrzej Duda i Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda. Spotkanie Par Prezydenckich w Sali Białej im. Lecha Kaczyńskiego. Spotkanie Par Prezydenckich w Sali Białej im. Lecha Kaczyńskiego. Spotkanie Par Prezydenckich w Sali Białej im. Lecha Kaczyńskiego. Prezydent RP Andrzej Duda i Wiceprezydent USA Michael Pence. Prezydent RP Andrzej Duda i Wiceprezydent USA Michael Pence. Prezydent Andrzej Duda i jego gość w drodze na rozmowy delegacji obu państw. Polsko-amerykańskie rozmowy w Pałacu Prezydenckim: na pierwszym planie ambasador USA Georgette Mosbacher, wiceprezydent USA Michael Pence, sekretarz energii USA Rick Perry. Polsko-amerykańskie rozmowy w Pałacu Prezydenckim: Prezydent Andrzej Duda i szef MSZ Jacek Czaputowicz. Rozmowy delegacji polskiej i amerykańskiej pod przewodnictwem Andrzeja Dudy i Michaela Pence'a. Polsko-amerykańskie rozmowy w Pałacu Prezydenckim: na pierwszym planie ambasador USA Georgette Mosbacher, wiceprezydent USA Michael Pence, sekretarz energii USA Rick Perry. Rozmowy delegacji polskiej i amerykańskiej pod przewodnictwem Andrzeja Dudy i Michaela Pence'a. Konferencja prasowa Prezydenta RP i Wiceprezydenta USA. Prezydent Andrzej Duda podczas spotkania dziennikarzami. Wiceprezydent Michael Pence podczas spotkania dziennikarzami. Konferencja prasowa Prezydenta RP i Wiceprezydenta USA. Konferencja prasowa Prezydenta RP i Wiceprezydenta USA. Konferencja prasowa Prezydenta RP i Wiceprezydenta USA. Konferencja prasowa Prezydenta RP i Wiceprezydenta USA. Konferencja prasowa Prezydenta RP i Wiceprezydenta USA. Konferencja prasowa Prezydenta RP i Wiceprezydenta USA. Konferencja prasowa Prezydenta RP i Wiceprezydenta USA. Konferencja prasowa Prezydenta RP i Wiceprezydenta USA. Prezydent RP Andrzej Duda i Wiceprezydent USA Michale Pence. Wiceprezydent USA Michael Pence i jego Małżonka Karen Pence oraz Prezydent RP Andrzej Duda i Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda. Polska Para Prezydencka żegna Wiceprezydenta USA i jego Małżonkę. Polska Para Prezydencka żegna Wiceprezydenta USA i jego Małżonkę.

Wiceprezydent USA Michael Pence i jego Małżonka Karen Pence gościli dziś w Pałacu Prezydenckim. Po godz. 10.00 zostali powitani przez Prezydenta Andrzeja Dudę i Pierwszą Damę Agatę Kornhauser-Dudę.
 

 

Na początku odbyły się rozmowy obu Par Prezydenckich, a następnie spotkanie Michaela Pence'a i Andrzeja Dudy „w cztery oczy”. Potem do rozmów zasiadły delegacje obu państw. 
 

 

Podczas wspólnego spotkania z dziennikarzami po zakończeniu rozmów Prezydent Andrzej Duda wyraził nadzieję, że do końca roku podpisane zostaną  finalne umowy dotyczące rozszerzenia obecności wojsk amerykańskich w Polsce. Poinformował, że rozmawiano też o szczegółach współpracy handlowej, technologicznej i energetycznej. CAŁE OŚWIADCZENIE >>

 

Dyskutowano również o zniesieniu wiz dla Polaków, wjeżdżających do USA. – Polska osiągnęła już sytuację, w której może uczestniczyć w programie zniesienia wiz, musi jeszcze nastąpić certyfikacja i Polska wkrótce dołączy do tego programu – oświadczył Michael Pence. 

 

 

 


Amerykański Wiceprezydent podkreślił, że USA i Polska nigdy nie zostaną podzielone. – Sojusz między naszymi krajami jest silniejszy niż kiedykolwiek. Jesteśmy nie tylko sojusznikami, jesteśmy rodziną – oznajmił. Jak dodał, są oczekiwania, by jesienią Polskę odwiedził Prezydent USA Donald Trump.

 


 

Michael Pence i Karen Pence przybyli do Warszawy w niedzielę. Tego dnia wzięli udział w obchodach 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Poleć znajomemu