Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 13 września 2019

Prezydent: Polska wieś staje się wizytówką Rzeczypospolitej

  |   Belweder | Uroczystość wręczenia listów gratulacyjnych laureatom XVII Ogólnokrajowego Konkursu „Bezpieczne gospodarstwo rolne” Dzisiaj, gdy popatrzy się na polską wieś, każdy widzi, jak bardzo zmieniła się ona na przestrzeni ostatnich 30 lat – powiedział Prezydent. – Dziś polska wieś jest nowoczesna, piękna, czysta, schludna, zadbana – i jest to w tej chwili stały element każdego zakątka naszego kraju – zaznaczył. – Polska wieś – śmiało można powiedzieć – staje się wizytówką Rzeczypospolitej – akcentował – Polska wieś jest dzisiaj bezpieczniejsza dla rolników, a także dla ich rodzin. Dzisiaj są Państwo tutaj, w Belwederze, jako najlepsi z najlepszych – mówił Konkurs „Bezpieczne gospodarstwo rolne” organizowany jest od 2003 r. Wystąpienie ministra rolnictwa i rozwoju wsi Jana Krzysztofa Ardanowskiego W XVII edycji konkursu „Bezpieczne gospodarstwo rolne” wzięły udział 1153 gospodarstwa indywidualne Prezydent wręczył listy gratulacyjne laureatom XVII Ogólnokrajowego Konkursu „Bezpieczne gospodarstwo rolne” Konkurs to jedno z wielu działań, które podejmuje Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, by poprawić bezpieczeństwo i higienę pracy w gospodarstwach rolnych Prezydent wręczył listy gratulacyjne laureatom XVII Ogólnokrajowego Konkursu „Bezpieczne gospodarstwo rolne” Spotkanie z laureatami XVII Ogólnokrajowego Konkursu „Bezpieczne gospodarstwo rolne” Spotkanie z laureatami XVII Ogólnokrajowego Konkursu „Bezpieczne gospodarstwo rolne” Spotkanie z laureatami XVII Ogólnokrajowego Konkursu „Bezpieczne gospodarstwo rolne” Spotkanie z laureatami XVII Ogólnokrajowego Konkursu „Bezpieczne gospodarstwo rolne” Spotkanie z laureatami XVII Ogólnokrajowego Konkursu „Bezpieczne gospodarstwo rolne” Spotkanie z laureatami XVII Ogólnokrajowego Konkursu „Bezpieczne gospodarstwo rolne”

Dziś polska wieś jest nowoczesna, piękna, czysta, schludna i zadbana. Polska wieś – można śmiało powiedzieć – staje się wizytówką Rzeczypospolitej – podkreślał Prezydent Andrzej Duda, który spotkał się w Belwederze z laureatami konkursu „Bezpieczne gospodarstwo rolne”. 

 

Zobacz także: Wystąpienie Prezydenta RP podczas spotkania z laureatami konkursu „Bezpieczne gospodarstwo rolne” Prezydent zaznaczył, że polska wieś jest także bezpieczniejsza – dla rolników, dla ich rodzin, a także dla dzieci. – To przede wszystkim one w coraz większym stopniu są chronione przed wypadkami, przed zagrożeniem życia i zdrowia – akcentował. 

 

 

 

W XVII edycji konkursu „Bezpieczne gospodarstwo rolne” wzięły udział 1153 gospodarstwa indywidualne.

 

Konkurs organizowany jest od 2003 r. To jedno z wielu działań, które podejmuje Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, by poprawić bezpieczeństwo i higienę pracy w gospodarstwach rolnych. Organizatorami konkursu są KRUS wraz z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Państwową Inspekcją Pracy, Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa oraz Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

 

Honorowy patronat nad konkursem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

 

 

Poleć znajomemu