Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Sobota, 28 września 2019

Odszedł Jan Kobuszewski. Jakiś ciepły promyk zgasł

Odszedł Jan Kobuszewski – znakomity aktor teatralny, filmowy i estradowy. – Odszedł Pan Jan Kobuszewski; jakiś ciepły promyk zgasł. RiP – napisał Prezydent Andrzej Duda na Twitterze. 

 


W kwietniu 2019 roku, z okazji 85. urodzin, Prezydent Andrzej Duda napisał w liście gratulacyjnym:  Pana aktorskie dokonania budzą powszechny szacunek, pozostając niedościgłym wzorem dla kilku pokoleń adeptów tej sztuki.

Zobacz także: Życzenia z okazji 85. urodzin Jana Kobuszewskiego  (...) Lecz to nie tylko Pańska twórczość artystyczna budziła wzajemną życzliwość i wlewała otuchę w ludzkie serca. Dopełnieniem tego jest Pana osobista postawa – niezwykła pogoda ducha, dobroć i optymizm, które tak szczerze i od zawsze nas ujmują.  

Jan Kobuszewski stworzył wiele niezapomnianych kreacji m.in. w sztukach Aleksandra Fredry i filmach Stanisława Barei, a także w „Kabarecie Starszych Panów”, „Kabarecie Olgi Lipińskiej”i Kabarecie „Dudek” oraz w programach rozrywkowych, serialach i słuchowiskach, jak „Barbara i Jan” i „Rodzina Poszepszyńskich”.

Wybitny aktor Jan Kobuszewski. fot. PAP / Rafał Guz

Poleć znajomemu