Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 1 października 2019

Życzenia Prezydenta RP z okazji inauguracji roku akademickiego

Wierzę głęboko, że polskie odkrycia naukowe i opracowane na polskich uczelniach wynalazki będą w coraz większym stopniu zmieniały oblicze polskiej gospodarki i przyczyniały się do poprawy jakości życia Polaków – napisał Prezydent RP Andrzej Duda w listach do społeczności akademickiej z okazji rozpoczęcia nowego roku akademickiego 2019/2020.

 

„Niech nadchodzący rok będzie dla Państwa czasem sukcesów i satysfakcji, czasem pomyślności i powodzenia we wszystkich podjętych zamierzeniach, czasem zdobywania wiedzy i odkrywania nowych obszarów badań z pożytkiem dla Państwa uczelni i dla całej polskiej nauki” – dodał Prezydent. Pozdrowił też studentów i życzył im „realizowania swoich życiowych pasji i zdobywania wiedzy, która otworzy przed Wami szerokie możliwości zawodowego i osobistego rozwoju”.
 

W imieniu Prezydenta RP w sobotę Zastępca Szefa Kancelaria Prezydenta RP Paweł Mucha uczestniczył w uroczystości w Akademii Morskiej w Szczecinie. Minister wręczył pracownikom Akademii odznaczenia państwowe oraz odczytał list Prezydenta do szczecińskich studentów. W poniedziałek Paweł Mucha reprezentował Prezydenta RP na rozpoczęciu nowego roku akademickiego na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie. Minister Andrzej Dera podczas uroczystości w Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie wręczył zasłużonym pracownikom i wykładowcom odznaczenia państwowe. 

 

W poniedziałek zainaugurowano też rok akademicki w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. „Gotowość do najwyższych poświęceń dla ojczyzny, wzorowa obywatelska postawa i zdobywanie wiedzy służącej dobru wspólnemu zarówno w czasie wojny jak i w czasie pokoju to ideały, które pozostają wciąż aktualne i żywe. Dziękuję wszystkim, dzięki którym te cele są dziś niezmiennie i z dobrym skutkiem realizowane” – napisał Andrzej Duda w liście do studentów tej uczelni.

 

We wtorek podczas inauguracji roku akademickiego w Pomorskim Uniwersytecie Medycznym Prezydenta RP reprezentowała szefowa KPRP Halina Szymańska. Minister Błażej Spychalski odczytał list Andrzeja Dudy na Politechnice Wrocławskiej, minister Paweł Mucha na Politechnice Warszawskiej, a Minister Andrzej Dera wziął udział w uroczystościach na Politechnice Gdańskiej, gdzie – w imieniu Prezydenta RP – wręczył odznaczenia państwowe
 

Podczas inauguracji roku akademickiego w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie w środę, 2 października, minister Adam Kwiatkowski – Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP wręczył odznaczenia państwowe zasłużonym pracownikom i wykładowcom uczelni. Na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie list Prezydenta RP do społeczności akademickiej odczytała minister Anna Surówka-Pasek, minister Andrzej Dera reprezentował Prezydenta RP na uroczystościach na Politechnice Poznańskiej.

 

3 października minister Paweł Mucha wziął udział w inauguracji roku akademickiego na Uniwersytecie Szczecińskim, gdzie uhonorował w imieniu Prezydenta zasłużonych pracowników Uczelni. Minister Halina Szymańska uczestniczyła w uroczystościach na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, gdzie odczytała list Prezydenta RP.

Poleć znajomemu