przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Piątek, 4 października 2019

Andrzej Duda o rewolucji przemysłowej 4.0

  |   Prezydent: Polska jest w dobrym momencie do dokonania skoku technologicznego, grzechem byłoby niewykorzystanie obecnej sytuacji. Konferencja „Perspektywy dla rozwoju Internetu rzeczy w Polsce” zorganizowana w Belwederze przez KPRP oraz ministerstwo cyfryzacji Prezydent: Polska jest w dobrym momencie do dokonania skoku technologicznego, grzechem byłoby niewykorzystanie obecnej sytuacji. Konferencja „Perspektywy dla rozwoju Internetu rzeczy w Polsce” zorganizowana w Belwederze przez KPRP oraz ministerstwo cyfryzacji Uczestnicy konferencji „Perspektywy dla rozwoju Internetu rzeczy w Polsce”

Polska jest w dobrym momencie do dokonania skoku technologicznego, grzechem byłoby niewykorzystanie obecnej sytuacji – powiedział Prezydent Andrzej Duda, podsumowując konferencję „Perspektywy dla rozwoju Internetu rzeczy w Polsce” zorganizowaną w Belwederze. WYSTĄPIENIE>>>

 

 

Prezydent zwrócił uwagę, że obecna sytuacja naszego kraju jest wyjątkowa – gospodarka jest w bardzo dobrej kondycji, jesteśmy członkiem NATO i UE. Przywołał słowa jednego z historyków, który zauważył, że dziś Polska jest w najlepszej sytuacji od czasów Jana III Sobieskiego. – Byłoby grzechem tego nie wykorzystać. Zaczął się czas, śmiało można powiedzieć, tej kolejnej rewolucji przemysłowej nazywanej rewolucją przemysłową 4.0. Jesteśmy na dorobku, ale z drugiej strony może to jest ten moment, żeby tego skokowego przemieszczenia się, jeżeli chodzi o rozwój technologiczny dokonać – podkreślił Andrzej Duda.

 

 

Konferencja, zorganizowana przez KPRP i ministerstwo cyfryzacji, poświęcona była publicznemu finansowaniu start-upów oraz małych i średnich przedsiębiorstw, które wdrażają systemy i rozwiązania informatyczne związane z Internetem rzeczy (chodzi o systemy umożliwiające zdalne sterowanie urządzeniami gospodarstwa domowego, oświetleniem, układami grzewczymi itp.). (PAP)

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.