Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 22 marca 2016

Prezydent złożył wieniec przed ambasadą Belgii

  |   Prezydent udał się do Ambasady Królestwa Belgii, gdzie złożył wieniec oraz wpisał się do księgi kondolencyjnej Prezydent udał się do Ambasady Królestwa Belgii, gdzie złożył wieniec oraz wpisał się do księgi kondolencyjnej
W związku z zamachami terrorystycznymi, do których doszło we wtorek w Brukseli, Prezydent Andrzej Duda udał się do Ambasady Królestwa Belgii gdzie w obecności ambasador Belgii w Polsce Colette Taquet oraz prezydenckiego ministra Krzysztofa Szczerskiego, złożył wieniec oraz wpisał się do księgi kondolencyjnej. 
 
"Akty terroryzmu wymierzone w niewinne ofiary oraz fundamentalne wartości, na których zbudowana została Europa, wymagają wspólnej reakcji" – napisał do króla Belgów Filipa I.
 
Kondolencje rodzinom ofiar prezydent Duda złożył także na Twitterze. "Jestem zszokowany informacjami o zamachach w Brukseli. Wojna z terrorem jest naszym wspólnym obowiązkiem. Kondolencje dla rodzin Ofiar"
 
We wtorek w Brukseli doszło do skoordynowanych zamachów. Dwie eksplozje miały miejsce na lotnisku, a jedna na stacji metra Maelbeek w pobliżu siedzib unijnych instytucji.   Zobacz także: Prezydent: Musimy razem bronić europejskich wartości Depesza kondolencyjna po zamachach bombowych w Brukseli (PL/FR)

 

Poleć znajomemu